Strona główna Ciekawostki Nowa Zelandia zatwierdza największy rozkwit w historii Parku Narodowego. Powiększyli granice tysiące razy.

Nowa Zelandia zatwierdza największy rozkwit w historii Parku Narodowego. Powiększyli granice tysiące razy.

0
Nowa Zelandia zatwierdza największy rozkwit w historii Parku Narodowego. Powiększyli granice tysiące razy.

Park Narodowy Kahurangi położony jest na północno-zachodnim wybrzeżu Nowej Zelandii i słynie z różnorodnych krajobrazów wysokich płaskowyżów, słodkowodnych bagien i lasów przybrzeżnych.

Granice parku w Nowej Zelandii zostały powiększone aż o 64 tysiące hektarów i jest to największy dodatek w historii. Informacją o rozbudowie parku zainteresowały się grupy ochrony, które opowiadają się za włączeniem zlewni rzeki Mōkikinui do parku narodowego. Walka o ochronę rzeki Mōkihinui rozpoczęła się w 2008 r., kiedy Merdian Energy zaproponowała zaporę hydroelektryczną, która zalałaby część lasu i rzeki. Anulowanie projektu było wygraną.

Zdj.: źródło

„Utrzymanie naszych dzikich rzek bez większych zmian jest ważne dla Nowozelandczyków” – mówi dyrektor regionalny Forest & Bird Debs Martin„W szczególności Mōkihinui, ponieważ obszar ten jest oszałamiającym krajobrazem, ważnym ekologicznie”. Według Martina zmiany w rzece mogłyby okazać się fatalne w skutkach dla zagrożonych gatunków zwierząt: ptaków, nietoperzy i dużej populacji kiwi.

Włączenie terenów Mōkihinui do Parku Narodowego Kahurangi zostanie oficjalnie ogłoszone 11 kwietnia 2019 r., co zwiększy wielkość parku o 14%. Minister Ochrony Przyrody Eugenie Sage ogłosiła dodanie do Parku Narodowego Kahurangi i podkreśliła znaczenie rzecznictwa – „Wielkie dzięki dla wielu Nowozelandczyków i Departamentu Ochrony, którzy wypowiadali się na temat rzeki. Dzisiejsze ogłoszenie jest możliwe tylko dzięki tej pracy i rzecznictwu, dlatego nasz rząd może teraz dać Mokihinui i okolicznym ziemiom, lasom i górom silną ochronę”.

PRZECZYTAJCIE TAKŻE: Niewidzialna Wystawa – Otwórz oczy

Zdj.: źródło

Artykuł: Good News Network

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7gdansk.pl