Strona główna Ciekawostki Nie do wiary, że w Polsce jest tak pięknie!

Nie do wiary, że w Polsce jest tak pięknie!

0
Nie do wiary, że w Polsce jest tak pięknie!

Natura na Suwalszczyźnie postanowiła być trochę przewrotna. Stojąc na ziemi widzimy taflę wody i falujące krajobrazy. Ale wystarczy spojrzeć na Suwalszczyznę z trochę innej perspektywy, aby zobaczyć świat pełen kolorów, geometrii i fantazyjnych kształtów.

zlotaproporcja.pl/2018/06/11/suwalszczyzna-z-drona-krajobraz-atrakcje/

Gwiazda estrady koncertuje z okazji 55-lecia swojej działalności!

Mało który region Polski może się poszczycić takim bogactwem krajobrazów i kultur co Suwalszczyzna. Tę historyczną krainę przedziela dziś granica polsko-litewska. „Szaleństwo, co natura tutaj stworzyła” – napisał na swoim Instagramie. Podróżnik Andrzej Budnik sfotografował z lotu ptaka jezioro na Suwalszczyźnie, które z wysokości wygląda przynajmniej jak wyspa koralowa na Oceanie Spokojnym.

Też tak macie, że czasem nie mieści Wam się w głowie patrząc na cuda, które Matka Natura napowyrabiała? Kojarzycie zdjęcia bajkowo pięknych atoli na Pacyfiku? Wczoraj udało mi się znaleźć taki „atol” wśród suwalskich lasów. Mowa dokładniej o Jeziorze Płaskim w powiecie augustowskim. Tuż koło mojego „suwalskiego atolu” jest jeszcze, wijące się jak wąż, jezioro Krejwelanek – szaleństwo, co ta Natura tutaj stworzyła!

View this post on Instagram

Do you recall beatifull pictures of atolls in Pacific Ocean? I've found one inland, exactly in #Podlasie Region in Poland! It would be exactly same if there is no forrest and looking like snake lake just beside it! More my aerial pictures: www.CrazyCopter.pl ⠀ [PL] Też tak macie, że czasem nie mieści Wam się w głowie patrząc na cuda, które Matka Natura napowyrabiała?⠀ ⠀ Kojarzycie zdjęcia bajkowo pięknych atoli na Pacyfiku? Wczoraj udało mi się znaleźć taki "atol" wśród suwalskich lasów. Mowa dokładniej o Jeziorze Płaskim w powiecie augustowskim. Tuż koło mojego "suwalskiego atolu" jest jeszcze, wijące się jak wąż, jezioro #Krejwelanek – szaleństwo, co ta Natura tutaj stworzyła! ⠀ Picture taken by #CrazyCopter with #DJI #Inspire1Pro with 15mm 1.7 #Panasonic lens.⠀⠀ ⠀ #Polska #Poland #Augustów #podróże #podroze #jezioro #lake #atol #aerialview #aerialphotography #igerspoland #igerspodlasie #instadrone #drony #dron #drone #dronestagram #uavphotography #UAV #rpa #DJIInspire1 #cyfrowinomadowie

A post shared by Andrzej Budnik (@loswiaheros) on

Przeczytaj: Nowe, bezpośrednie połączenie z Warszawy do Azji

Jezioro Płaskie to najlepszy przykład jak kolosalną różnicę może robić perspektywa spojrzenia. Schowane pomiędzy drzewami z perspektywy Ziemi nie robi większego wrażenia niż inne, liczne na tym terenie jeziora. Jednak wystarczy spojrzeć na nie z lotu ptaka, aby zwrócić uwagę na jego wyjątkowość. Jezioro Płaskie mieni się w kilku odcieniach błękitu i zieleni. Ale mimo wszystko to nie kolory są najbardziej niezwykłe, a jego kształt i złudzenie optyczne jakie się tworzy przy widoku z góry. Patrząc na nie z perspektywy drona, potrafi przypominać soczewkę albo egzotyczny atol, wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Malowniczy krajobraz ze wspomnianym jeziorem możemy również podziwiać na youtube, gdzie rewelacyjnie zmontowane wideo z lotu ptaka pozwala nam niemal na przeniesienie się do tej bajkowej krainy. To wspaniale wiedzieć, że nasz kraj jest tak zróżnicowany pod względem krajobrazu i wciąż potrafi zaskakiwać i urzekać.

Fotografia została wykonana dronem z lotu ptaka. Fotograf i podróżnik Andrzej Budnik zauważył również, że obok „suwalskiego atolu” jest równie spektakularne i piękne jezioro Krejwelanek. Oba akweny leżą w województwie podlaskim na terenie Puszczy Augustowskiej.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!