Strona główna Fakty Koncert w Poznaniu na 55 lat działalności na scenie!

Koncert w Poznaniu na 55 lat działalności na scenie!

0
Koncert w Poznaniu na 55 lat działalności na scenie!

Jest paru Polskich piosenkarzy, których twórczość jest międzypokoleniowa i ponadczasowa. Piosenki mimowolnie zapisują się w pamięci, koniec końców każdy potrafi je odtworzyć. Niby nikt nie słucha, a znają wszyscy. Nic dziwnego, w końcu to już 55 rok na scenie.

Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Wystawa 111 poznańskiego streetartowca Noriakiego! Zobacz tutaj! 

Krzysztof Krawczyk to najbardziej rozpoznawalny polski piosenkarz, obdarzony charakterystycznym barytonowym głosem, gitarzysta i kompozytor. Wokalista zespołu Trubadurzy (1963–1973, 1976), artysta solowy od 1973. Wypromował wiele znanych przebojów. Jego popularność wyznaczają tysiące kilometrów przebytych tras koncertowych w Europie i na świecie oraz wielka liczba nagród i wyróżnień. W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną. Od maja 2010 prowadzi firmę zajmującą się organizowaniem imprez okolicznościowych, podczas których niejednokrotnie występuje jako gość specjalny.

W maju 2018 roku, Krawczyk zagrał koncerty na pięciu imprezach juwenaliowych w różnych miastach w Polsce. Wystąpił we Wrocławiu, w Olsztynie, w Warszawie, w Poznaniu i Szczecinie. 24 maja podczas juwenaliów w Poznaniu udało się pobić rekord Polski na najwięcej osób śpiewających piosenkę rozrywkową jednocześnie. Na placu przed Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu piosenkę Krawczyka pt. „Chciałem być” zaśpiewało kilka tysięcy osób, w tym także rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki i prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

W tym wieku się nie biega, w tym wieku się kroczy

Rusza Festiwal Śladami Marzeń! Zobacz wydarzenia! 

Natomiast już 26 stycznia król estrady wraca do Poznania świętując 55 lecie swojej działalności. Autor takich przebojów jak „Parostatek”, „Zatańczysz ze mną jeszcze raz”, „Jak minął dzień”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”, „Mój przyjacielu” wystąpi na jedynym koncercie w Poznaniu. Uwielbiany przez wiele pokoleń Polaków, doceniany nagrodami artysta, przypomni Poznaniakom swoje największe przeboje. Bilety sprzedają się w niesamowitym tempie, sprawdźcie więc TUTAJ czy są jeszcze dostępne, taka okazja może nie zdarzyć się po raz kolejny!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ ?