Zmniejszanie ust – nowa moda w chirurgi estetycznej. Czy nowy trend opanuje świat?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Pełne, duże, kuszące, zmysłowe usta są modne od wielu lat nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Ten trend wkroczył również do Europy. W Polsce powiększanie ust stało się bardzo popularne nie tylko wśród celebrytów, gwiazd, osób publicznych, jak piosenkarki, aktorki, dziennikarki, modelki, czy osoby pracujące w gabinetach medycyny estetycznej. 

Chirurdzy plastyczni i specjaliści od medycyny estetycznej są zgodni – statystyczna kobieta marzy o powiększeniu ust. W czasach popularności takich osób jak Angelina Jolie czy Kylie Jenner nie powinno to nikogo dziwić. Chociaż często się śmiejemy z „glonojadów” na ulicach jest coraz więcej takich kobiet.

- Advertisement -

TUTAJ DOWIESZ SIĘ JAKIEGO KONIA OKRZYKNIĘTO NAJPIĘKNIEJSZYM KONIEM NA ŚWIECIE – f7city.pl

Podczas gdy Amerykanki, Europejki, Polki marzą o dużych wargach, Azjatki wręcz przeciwnie. W Azji zapanował trend dokładnie odwrotny – im mniejsze usta, tym lepiej. Małe, wąskie usta są najbardziej seksowne, dlatego kobiety decydują się na redukcję warg. Chodzi o ich chirurgiczne zmniejszenie.

Jak się można było domyślić, już znalazły się chętne kobiety na tego typu zabieg. Nie wydaje się on być skomplikowany, jednak na pewno nie wygląda przyjemnie.

งานเก็บแต่งทรง ??? สวย เป๊ะ เนียนตา ปรึกษา สอบถามข้อมูล จองคิว สอบถามคิว ติดต่อคุณโบ้หยี(เลขาคุณหมอเปิ้ล) More information please contract Line ? : Booyee Tel☎ : 084-0599990 Whats app : +66840599990 #drapplethailand #bof789thailand #bofthailand #celllinebydrapple #lipsurgery #lipreduction #ปากกระจับ #หมอเปิ้ล #nosesurgery #nosesurgerythailand #ปากกระจับเทพๆ #surgerythai #surgerythailand #ตัดปีกจมูก

Post udostępniony przez เสริมจมูกปากกระจับ หมอเปิ้ล??? (@dr.apple_thailand)

W przeciwieństwie do powiększania ust – pomniejszanie warg jest zabiegiem trwałym. Zabieg polega na usunięci części skóry z górnej wargi, wycina się fragmenty górnej wargi. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Trwa od 15 do 30 minut. Po tygodniu pacjentka zdejmuje szwy i cieszy się węższymi ustami.

Kosz jest dość wysoki, wynosi od 1000 do 3000 dolarów (4000 – 12000 złotych). Mimo wysokiej ceny zabieg ten jest coraz bardziej popularny. Na Instagramie hashtagiem #lipreduction opisanych jest już tysiące zdjęć.

Zobaczcie i oceńcie same. Zdecydowałybyście się na taki zabieg? Jak to się mówi – „co kraj, to obyczaj”.

Zdjęcie główne: instagram.com/dr.apple_surgery/.