Najlepsze parki rozrywki w Europie według TripAdvisor

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

TripAdvisor to bardzo popularny serwis turystyczny. Podróżni dzielą się na nim swoimi opiniami na temat restauracji, hoteli i odwiedzonych miejsc. Na podstawie milionów opinii użytkowników przygotowuje się rankingi. W tym artykule przedstawimy najlepszą dziesiątkę parków rozrywki z Europy. 

10 najlepszych parków rozrywki według TripAdvisor

- Advertisement -

1. Europa-Park, Niemcy

zdjęcie: facebook.com

Europa-Park to największy park rozrywki w Niemczech, drugi w 2016 roku pod względem liczby odwiedzających w Europie i 20-ty na świecie. To ogromny kompleks położony na 95 hektarach powierzchni z setką atrakcji dla każdego! Co jakiś czas pojawiają się tam nowe atrakcje. Na terenie kompleksu jest dostępna także ogromna baza hotelowa oraz gastronomiczna. Największy z hoteli – Colosseo, to na nowo odtworzone rzymskie koloseum.

2. Tivoli Gardens, Dania

zdjęcie: cruisetradenews.com

Tivoli Gardens to drugi najstarszy park rozrywki na świecie, otwarty w sierpniu 1843 roku! W 2016 roku był piątym najchętniej odwiedzanym parkiem w Europie (a 24. na świecie) z imponującą liczbą odwiedzających na poziomie 4,6 mln osób. W przeciwieństwie do wielu innych parków płacimy tu osobno za wejście do ogrodu i bilety do poszczególnych atrakcji. Możliwe jest jednak wykupienie specjalnej wejściówki „multi ride”, gwarantującej nieograniczony dostęp do każdej z nich. Turyści cenią sobie nastrojowość tego miejsca i możliwość odpoczęcia od miejskiego zgiełku. Ogrody Tivoli znajdują się w samym centrum Kopenhagi.

3. Puy du Fou, Francja

zdjęcie: caphandiact.fr

Jest to park, w którym mówi się o historii i można tu odbyć prawdziwą podróż w czasie. Park został zbudowany w 1978 roku. To jedyny w swoim rodzaju francuski park tematyczny, którego motywem przewodnim są wydarzenia historyczne. Park skupia się na historycznych momentach z regionu. Do pokazów przystosowuje się zwierzęta, które są szkolone (konie, duże koty, bydło i ptaki drapieżne), wraz z efektami specjalnymi i fajerwerkami. Puy du Fou to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć wyścigi rydwanów, oblężenie średniowiecznego zamku i bitwę morską na żywo. Atrakcyjność miejsca podnosi bogata baza hotelowa. Goście mogą się przespać w pokojach w rzymskiej willi, średniowiecznych chatach, wojskowych namiotach i renesansowej rezydencji.

https://www.facebook.com/weekendesk.fr/videos/681035362264819/

4. Disneyland Park, Francja

zdjęcie: pixabay.com

Disnayland nie znalazł się w pierwszej trójce, jednak nadal to najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie według prowadzonych co roku statystyk odnośnie odwiedzin parków rozrywki. Kiedyś to miejsce było marzeniem każdego dziecka, ma się sentyment do bajek Disneya. Ważne jest też dogodne położenie. Twórcy ulokowali park rozrywki na przedmieściach Paryża w miejscowości Marne-la-Vallée – 30 km na wschód od stolicy Francji.

Przeczytaj także: Koh Tao w Tajlandii – dlaczego ma złą reputację? – f7city.pl

5. PortAventura, Hiszpania

zdjęcie: facebook.com

PortAventura to największy park rozrywki w Hiszpanii, szósty pod względem liczby odwiedzających w Europie. Ten usytuowany kilkadziesiąt kilometrów na południe od Barcelony park rocznie odwiedza około 3,6 mln osób. W skład parku wchodzą park tematyczny PortAventura, park wodny Caribe Aquatic Park (to w tym parku znajduje się najszybszy, czynny roller coaster Europy – Furius Baco. Ten stalowy wing coaster osiąga prędkość 135 km/h, a jego długość to 850 m. Przejażdżka trwa prawie minutę!) oraz Ferrari Land, czyli park tematyczny poświęcony słynnym, superszybkim autom. Trzy pola golfowe, pięć hoteli tematycznych. Dodatkowo park został podzielony na 6 krain tematycznych, które przenoszą nas w różne zakątki świata (wybrzeże Morza Śródziemnego, Dziki Zachód, Meksyk, Chiny, Polinezja i SésamoAventura.

https://www.facebook.com/portaventuraoficial/videos/2247921678808939/

6. Dom świnki Peppy w Parku Paultons, Wielka Brytania

zdjęcie: facebook.com

Peppa Pig World to jedna z krain Paulton Park – parku rozrywki na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Od Londynu dzieli go ok. 130 km. Choć park ma za sobą ponad 30-letnią historię, to dzięki otwartej w 2011 r. krainie Świnki Peppy stał się on sławny na całym świecie. To raj dla maluchów, w którym rządzi mała, wesoła świnka.

7. Gardaland Resort, Włochy

zdjęcie: facebook.com

Gardaland to ósmy pod względem liczby odwiedzających park w Europie i tym samym najchętniej odwiedzany park we Włoszech, rocznie odwiedza go około 2,8 mln odwiedzających. Atrakcje Gardaland podzielone są na trzy tematyczne grupy: Fantasy, Adventure, Adrenaline. Wśród recenzji dotychczasowych gości trudno natknąć się na negatywną opinię. Obok parku znajduje się Hotel Gardaland oraz otwarte przez cały rok Gardaland SEA LIFE Aquarium. Chwalona jest jakość atrakcji i stosunkowo krótki czas oczekiwania w kolejkach. Jako jeden z niewielu parków Gardaland umożliwia też zakup specjalnych wieczornych wejściówek za pół ceny.

8. Walt Disney Studios, Francja

zdjęcie: YouTube.com

Walt Disney Studios Park to drugi park tematyczny Disneya we Francji – znajduje się tuż obok Disneyland Paris. Rocznie odwiedza go ponad 4,9 mln turystów (3. lokata w Europie i 22. na świecie – dane z 2016 r.). Miejsce w pierwszej dziesiątce należy mu się mu chociażby z uwagi na „Tower of Terror”. Dopiero ten, kto przekroczy próg tego hotelu, zrozumie o czym mowa.

9. Blackpool Pleasure Beach, Wielka Brytania

zdjęcie: blooloop.com

Jest to jeden ze starszych parków rozrywki w Europie, j jego historia sięga aż 1896 roku. Choć ostatnimi laty stracił on nieco na popularności wciąż cieszy się dobrą sławą. To doskonałe miejsce dla osób, które lubią adrenalinę. 10 roller coasterów dostarczy im jej solidną dawkę. Od Manchesteru dzieli go 80 km.

10. Zoomarine w Algavre, Portugalia

zdjęcie: algarve-pass.com

Zoomarine Algarve to połączenie parku wodnego z parkiem tematycznym. Jego największe atrakcje stanowią pokazy delfinów oraz fok i lwów morskich. Poza tym w swojej ofercie park posiada również kilka karuzel, parę wodnych atrakcji i rodzinny roller coaster.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂 

Koniecznie odwiedź naszą stronę f7dobry.com