Koh Tao w Tajlandii – dlaczego ma złą reputację?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Cudowna wyspa, z krystalicznie czystą wodą, rekomendowana jako idealne miejsce do nurkowania – zyskała złą reputację. Koh Tao nazywana jest przez wielu „wyspą śmierci”. W ciągu 4 lat zginęło tam lub zniknęło dziesięciu europejskich turystów. Co się dzieje na tajemniczej wyspie?

Koh Tao w Zatoce Tajlandzkie jest popularną wyspą wśród nurków przez wzgląd na piękne rafy koralowe.

- Advertisement -

Odwiedzających kuszą się na niskie ceny oraz rajskie plaże. Magazyny podróżnicze często wskazują tę wyspę na najlepsze miejsce na urlop.

Mimo to lokalne media nazywają tę wyspę „wyspą śmierci”. W ciągu 4 lat w kurorcie liczącym 1,5 tysiąca mieszkańców miało miejsca aż dziesięć przypadków tajemniczej śmierci lub zaginięcia turystów. Coraz częściej dochodzi na niej do ciężkich do wytłumaczenia przestępstw.

1. W czerwcu na wyspie doszło do gwałtu na 19-letniej brytyjskiej turystce. Policja zamiast poszukać zwyrodnialców, początkowo zaczęła zaprzeczać, że doszło do gwałtu i aresztowano kilkanaście osób za umieszczenie takiej informacji na Facebooku.

2. W 2014 roku na wyspie zabito brytyjskich podróżników, Davida Millera i Hannah. Kobietę zgwałcono, a potem zabito. Zginęli od ciosu w głowę motyką.

3. W tym samym roku na wyspie zginął 25-letni Brytyjczyk Nick Person, który przyjechał do Tajlandii wraz z rodzicami na Nowy Rok. Jego ciało znaleziono w morzu.

4. Na wyspie zamordowano również w 2015 r. Francuza, Dmitrija Povse’a, który został powieszony z rękami związanymi za plecami. Policja uznała to za samobójstwo, pomimo tego, że mężczyzna miał na ciele nieregularne rany.

5. Też w 2015 roku w jednym z bungalow na plaży Saj-Ree na wyspie Ko Tao znaleziono martwą 23-latnią Brytyjkę Christinę Annesley. Policja doszła do wniosku, że dziewczyna zmarła w wyniku jakiejś choroby. W tę wersję nie wierzą rodzice i eksperci znający okoliczności jej śmierci.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań zaprasza na jarmark świąteczny już od 17 listopada! – f7city.pl

6. W styczniu 2016 roku w basenie jednego z hoteli znaleziono ciało Brytyjczyka Luke’a Millera. Jego twarz była poraniona, prawdopodobnie przez drut kolczasty. Stróże prawa twierdzą, że mężczyzna próbował zrobić sobie krzywdę, będąc pod wpływem alkoholu.

7. W ubiegłym roku rosyjska turystka, Valentina Novozhyonova, 23-latka, zniknęła ze swoim sprzętem do nurkowania.

8. W październiku zaś utonął 33-letni Mołdawianin Alexandr Bucspun, po tym, jak poszedł pływać późno w nocy.

9. W lutym w tajemniczych okolicznościach na Ko Tao zaginęła 23-letnia Rosjanka Walentina Nowożenowa. Dotychczas jej miejsce pobytu nie jest znane. Czy w jej sprawie zostanie wszczęte postępowanie karne, też nie wiadomo.

10. Z kolei Belgijkę Elisę Dahlmann w kwietniu znaleziono martwą w dżungli Ko Tao. Według stróżów prawa jej ciało, w połowie zjedzone przez jaszczurki, zostało zawinięte we fragment starej tkaniny, a obok stał kanister z paliwem. Policja oświadczyła, że Belgijka popełniła samobójstwo zanim znaleziono ciało. Po odkryciu zwłok, nie wszczęto postępowania w tej sprawie.

Wiele mówi się, że policja na tej wyspie jest skorumpowana i ochrania interesy mafii wykorzystującej turystów. Grupy przestępcze zarabiają na wszystkim – od handlu narkotykami i prostytucji po turystykę.

Źródło: New York Times, zdjęcie główne: booking.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂