Koh Tao w Tajlandii – dlaczego ma złą reputację?

0
2111
zdjęcie: www.booking.com

Cudowna wyspa, z krystalicznie czystą wodą, rekomendowana jako idealne miejsce do nurkowania – zyskała złą reputację. Koh Tao nazywana jest przez wielu „wyspą śmierci”. W ciągu 4 lat zginęło tam lub zniknęło dziesięciu europejskich turystów. Co się dzieje na tajemniczej wyspie?

Koh Tao w Zatoce Tajlandzkie jest popularną wyspą wśród nurków przez wzgląd na piękne rafy koralowe.

Odwiedzających kuszą się na niskie ceny oraz rajskie plaże. Magazyny podróżnicze często wskazują tę wyspę na najlepsze miejsce na urlop.

Mimo to lokalne media nazywają tę wyspę „wyspą śmierci”. W ciągu 4 lat w kurorcie liczącym 1,5 tysiąca mieszkańców miało miejsca aż dziesięć przypadków tajemniczej śmierci lub zaginięcia turystów. Coraz częściej dochodzi na niej do ciężkich do wytłumaczenia przestępstw.

1. W czerwcu na wyspie doszło do gwałtu na 19-letniej brytyjskiej turystce. Policja zamiast poszukać zwyrodnialców, początkowo zaczęła zaprzeczać, że doszło do gwałtu i aresztowano kilkanaście osób za umieszczenie takiej informacji na Facebooku.

2. W 2014 roku na wyspie zabito brytyjskich podróżników, Davida Millera i Hannah. Kobietę zgwałcono, a potem zabito. Zginęli od ciosu w głowę motyką.

3. W tym samym roku na wyspie zginął 25-letni Brytyjczyk Nick Person, który przyjechał do Tajlandii wraz z rodzicami na Nowy Rok. Jego ciało znaleziono w morzu.

4. Na wyspie zamordowano również w 2015 r. Francuza, Dmitrija Povse’a, który został powieszony z rękami związanymi za plecami. Policja uznała to za samobójstwo, pomimo tego, że mężczyzna miał na ciele nieregularne rany.

5. Też w 2015 roku w jednym z bungalow na plaży Saj-Ree na wyspie Ko Tao znaleziono martwą 23-latnią Brytyjkę Christinę Annesley. Policja doszła do wniosku, że dziewczyna zmarła w wyniku jakiejś choroby. W tę wersję nie wierzą rodzice i eksperci znający okoliczności jej śmierci.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań zaprasza na jarmark świąteczny już od 17 listopada! – f7city.pl

6. W styczniu 2016 roku w basenie jednego z hoteli znaleziono ciało Brytyjczyka Luke’a Millera. Jego twarz była poraniona, prawdopodobnie przez drut kolczasty. Stróże prawa twierdzą, że mężczyzna próbował zrobić sobie krzywdę, będąc pod wpływem alkoholu.

7. W ubiegłym roku rosyjska turystka, Valentina Novozhyonova, 23-latka, zniknęła ze swoim sprzętem do nurkowania.

8. W październiku zaś utonął 33-letni Mołdawianin Alexandr Bucspun, po tym, jak poszedł pływać późno w nocy.

9. W lutym w tajemniczych okolicznościach na Ko Tao zaginęła 23-letnia Rosjanka Walentina Nowożenowa. Dotychczas jej miejsce pobytu nie jest znane. Czy w jej sprawie zostanie wszczęte postępowanie karne, też nie wiadomo.

10. Z kolei Belgijkę Elisę Dahlmann w kwietniu znaleziono martwą w dżungli Ko Tao. Według stróżów prawa jej ciało, w połowie zjedzone przez jaszczurki, zostało zawinięte we fragment starej tkaniny, a obok stał kanister z paliwem. Policja oświadczyła, że Belgijka popełniła samobójstwo zanim znaleziono ciało. Po odkryciu zwłok, nie wszczęto postępowania w tej sprawie.

Wiele mówi się, że policja na tej wyspie jest skorumpowana i ochrania interesy mafii wykorzystującej turystów. Grupy przestępcze zarabiają na wszystkim – od handlu narkotykami i prostytucji po turystykę.

Źródło: New York Times, zdjęcie główne: booking.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj 🙂