Strona główna Film Kino w Ciemno w Muzie!

Kino w Ciemno w Muzie!

0
Kino w Ciemno w Muzie!

Co byście powiedzieli na kupienie biletu na seans, którego nie znacie? A jeśli na dodatek nie widzieliście plakatu, zwiastunu, a nawet – nigdy nie słyszeliście tego tytułu?

Idealna komedia romantyczna na jesień. Przeczytaj TUTAJ

KINO W CIEMNO to cykl pokazów kinowych dla tych wszystkich, którzy i które zmęczeni są wybieraniem jednego tytułu spośród ogromu propozycji filmowych. Od kilku lat wiemy już, że lubicie bawić się z nami w nieznane. Osoby, które uczestniczyły w poprzednich seansach wiedzą, że należy spodziewać się absolutnie wszystkiego. To cykl filmowych niespodzianek, nowych wrażeń, odkryć, a także sentymentalnych powrotów. Przyświeca nam jedna zasada: podczas KINA W CIEMNO gramy tylko tytuły, które polecamy Wam z czystym sumieniem. Dodatkowo każda projekcja połączona jest z losowaniem niespodzianek od naszych Partnerów.

PARTNERZY:

Dark Restaurant jest partnerem naszego tajemniczego cyklu filmowego – na każdym seansie losujemy zaproszenie dla dwóch osób do restauracji, która podejmuje swoich gości w całkowitych ciemnościach.

Exodus Escape Room jest partnerem naszego cyklu, przed każdym seansem losujemy wśród widzów i widzek zaproszenie do jednego z pokoi.

➡ 18 listopada | Niedziela | godz. 20:00
➡ Bilety: 18/15/12 zł
Kino Muza w Poznaniu | ul. Masztalarska 8 | Scena na piętrze

Jeśli nie udało Wam się zarezerwować biletów na listopadowe Kino w Ciemno pozostają Wam dwie możliwości. Pierwsza to zostanie w domowym zaciszu i rozkoszowanie się spokojem swoich czterech ścian nadrabiając klasyki kinematografii, bądź wybrać się do kina na jedną z premier tego tygodnia, a dzieje się bardzo dużo!

UTOYA, 22 LIPCA (UTØYA 22. JULI)

reż. Erik Poppe | Norwegia, 2018 | 90 min.

22 lipca 2011 roku na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna (prawicowy ekstremista) otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży. W zamachu tym zginęło 69 osób. Reżyser Erik Poppe podjął się nakręcenia filmu poświęconemu zdarzeniu, które wstrząsnęło nie tylko Norwegią, lecz także całym światem. Jego dramat rozpoczyna się od dokumentalnego nagrania z Oslo, gdzie niedługo przedtem ten sam napastnik detonował bombę, zabijając osiem osób. Potem kamera podąża za 19-letnią Kają, spędzającą ze swoją młodszą siostrą kilka dni na wyspie. Nagle pada pierwszy strzał, po którym rozpoczyna się 72-minutowa rekonstrukcja wydarzeń, nakręcona w jednym ujęciu i z perspektywy ofiar.

GENTLEMAN Z REWOLWEREM (THE OLD MAN & THE GUN)

reż. David Lowery | USA, 2018 | 93 min.

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

TOUCH ME NOT

reż. Adina Pintilie | Czechy, Francja, Niemcy, Bułgaria, Rumunia, 2018 | 125 min.

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale „TOUCH ME NOT” to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych – stały się polem ideologicznej bitwy; nagość okazuje się manifestacją wolności.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂