Strona główna Ciekawostki Najbardziej fotogeniczna pora roku!

Najbardziej fotogeniczna pora roku!

0
Najbardziej fotogeniczna pora roku!
A view over a lake in a forest with trees changing colour in autumn in Kashubia.

Nagły spadek temperatury za oknem skutecznie wpędził mnie pod stos koców, gdzie siedzę z herbatą i oglądam kolejne filmy. Jednak w nadchodzącym tygodniu ma się pojawić trochę słońca, warto więc będzie przekonać się do spaceru i zaznać trochę naszej lokalnej dumy – złotej polskiej jesieni.

Komedia romantyczna to najlepsze lekarstwo na jesienną chandrę. Przeczytaj TUTAJ!

Babie lato czyli określenie właśnie złotej jesieni charakteryzuje się piękną i ciepłą pogodą we wrześniu i październiku. Piękny krajobraz wynika z ogólnego uspokojenia atmosfery półkuli północnej. W Ameryce Północnej tę porę roku nazywa się Indian summer  i przypada ona na październik lub wczesny listopad. W Szwecji mówi się o Brittsommar – tam przypada ona na październik. W Niemczech babie lato przypada najczęściej na wrzesień i nazywa się Altweibersommer lub po prostu Spätsommer (późne lato). Jednak to Polskie babie lato zachwyca co roku swoim krajobrazem zachowanym na licznych, przepięknych zdjęciach.

Prognozy na kolejny tydzień są obiecujące, zatem zachęcam Was, wszystkich czytelników do znalezienia chwili na spacer. Parki jeszcze nigdy nie wyglądały tak pięknie. Jest to też dobry moment żeby spędzić parę chwil z rodziną, a jeśli zajmujecie się również fotografią, nie zapomnijcie podzielić się swoimi pięknymi kadrami. Udanego tygodnia!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Sprawdź TUTAJ 🙂

Pogoda jednak nie dopisuje? Sprawdź co robić w deszczowe dni!