Nagrodzono poznańskie schronisko dla zwierząt

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Świeżo wybudowany obiekt przy ul. Kobylepole został laureatem konkursu Top Inwestycje Komunalne 2021 zorganizowanego przez PortalSamorządowy.pl. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest najlepszym inwestycjom w Polsce.

Od lata tego roku bezdomne zwierzęta w Poznaniu mogły zamieszkać w nowym domu. Właśnie w okresie letnim zakończyła się budowa schroniska przy ul. Kobypole. 

Dzięki nowemu obiektowi biedne psy i koty mogą czekać na swoich nowych właścicieli w o wiele lepszych warunkach. 

- Advertisement -

Przedsięwzięcie, ze względu na swoją funkcjonalność i rozmach, zakwalifikowało się do konkursu Top Inwestycje Komunalne 2021. Celem tej inicjatywy jest wyróżnienie i promocja odważnych, prorozwojowych inwestycji komunalnych prowadzonych przez samorządy.

Laureatów w konkursie wytypowała redakcja portalu wspólnie z Radą Konsultacyjną, w skład której wchodzą eksperci ze świata administracji, samorządu i biznesu. Nowo powstałe schronisko w Poznaniu znalazło się w gronie 10 najlepszych inwestycji komunalnych w Polsce.

– Poznańskie schronisko jest szczególną inwestycją. To bezpieczna przystań dla niechcianych i porzuconych zwierząt. Mam nadzieję, że będzie służyło czworonogom tylko tymczasowo, do momentu, gdy znajdą nowy dom i kochających właścicieli. Dziękuję za to wyróżnienie – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Czytaj: Nowe pływające ogrody w Poznaniu

Przedsięwzięcia oceniane były według następujących kryteriów: rozmachu inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, walorów estetycznych, funkcjonalności, nowatorstwa, współpracy z lokalną społecznością i aktywnego gospodarowania majątkiem.

Nowe schronisko w Poznaniu pomieści na raz blisko 300 psów i 300 kotów. Budynek składa się z części biurowo-administracyjnej, w której przeprowadzane są adopcje i przyjmowane zwierzęta, z zapleczem socjalnym dla pracowników i wolontariuszy oraz z nowoczesną i dobrze wyposażoną przychodnią weterynaryjną, obsługującą przyległą część szpitalną, osobną dla psów i osobną dla kotów.

Schronisko posiada także dwa pawilony dla psów, jeden dla zwierząt zdrowych, które mają być adoptowane, oraz osobny pawilon pełniący funkcję kwarantanny dla zwierząt chorych lub potencjalnie chorych.

Dla zdrowych kotów przeznaczonych do adopcji, przewidziano cały pawilon z 18. słonecznymi pomieszczeniami, które zastąpią kilkunastometrową, zdecydowanie za ciasną jak na obecne potrzeby kociarnię, funkcjonującą obecnie w obiekcie przy ul. Bukowskiej. 

Czytaj: Lech Poznań otworzył piłkarską sekcję kobiecą