Lech Poznań otworzył piłkarską sekcję kobiecą

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

A to niespodzianka! Lech Poznań wkroczył w świat żeńskiego futbolu! Kobieca sekcja Kolejorza ma spore plany na ten sezon. „Mamy w planach awans do Ekstraligi”.

Kobiecy futbol w Poznaniu nie jest nowością. Piłkarki Warty Ateny Poznań były medalistkami mistrzostw Polski w 2002 roku, a dwa lata temu w Ekstralidze grały piłkarki Polonii. 

W ubiegłym roku działalność sekcji piłkarskiej kobiet wznowiła Warta. Teraz do tego grona dołącza Lech, którego sekcja kobieca powstała po połączeniu z uniwersytecką drużyną AZS UAM.

- Advertisement -

Lech Poznań UAM – tak nazywa się zespół, który powstał dzięki współpracy Kolejorza z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Czytaj: Specjalne napisy przed przejściami dla pieszych w Poznaniu

Dziewczyny w niebiesko-białych koszulkach jak na razie występują w III lidze, ale mają w planach awans do Ekstraligi i walki o największe trofea.

„Cieszy nas bardzo, że jeden z najważniejszych klubów piłkarskich w Polsce dostrzegł potencjał w kobiecej drużynie AZS UAM Poznań, która od wielu lat święci sukcesy w futsalu. Mam nadzieję, że będzie to powód do dumy oraz okazja do kibicowania, zarówno dla kibiców Lecha Poznań, jak i społeczności akademickiej uniwersytetu” – podkreśla rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska. 

Na całym świecie futbol kobiecy jest coraz bardziej popularny, a  Lech Poznań oraz UAM chcą spopularyzować tę dyscyplinę również w Polsce.

Piłkarki swoje ligowe mecze mają rozgrywać na kampusie Morasko, ale niewykluczone, że wystąpią również na stadionie przy Bułgarskiej. Trenerką drużyny będzie Alicja Zając. Włodarze Lecha liczą, że kobieca sekcja piłkarska szybko awansuje do Ekstraligi.

Czytaj: Robert Makłowicz na polu marihuany w okolicach Poznania