Zebrali 12 tysięcy złotych, by pomóc chorej Wiktorii. Zakonnice nie przyjęły pieniędzy

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Członkowie Klubu Rotary z Polanicy-Zdroju nie kryją swojego oburzenia, ale przede wszystkim smutku, zdziwienia i pretensji.

Z ogromnym trudem udało im się zebrać niemałą kwotę w wysokości 12 tysięcy złotych, aby kupić wózek dla chorej Wiktorii, podopiecznej Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach, który prowadzą siostry zakonne.

Zakonnice najpierw przyjęły pieniądze, a potem je zwróciły. O co chodzi? Dlaczego siostry zakonne tak się zachowały?

- Advertisement -

O tej nietypowej sytuacji poinformował portal klodzko24.eu. Członkowie Klubu Rotary z Polanicy-Zdroju nadal nie mogą uwierzyć w to, co się stało. W czerwcu tego roku zorganizowali zlot motocyklowy w Srebrnej Górze dla członków ich klubu z Niemiec. To właśnie wtedy udało się zebrać 12 tysięcy złotych.

– To były pieniądze dla konkretnej chorej dziewczynki, dla Wiktorii, podopiecznej Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego w Piszkowicach – mówi jeden z członków polanickiego klubu Rotary dla klodzko24.eu

– Dzisiaj, kiedy siostry zakonne prowadzące ZLO w Piszkowicach zwróciły nam pieniądze, jest nam bardzo przykro. Po prostu nie rozumiemy tej decyzji – dodaje jeden z członków.

Czytaj: Występ Ani Wyszkoni na jubileuszowym koncercie Radia Wrocław

Wszystkie pieniądze ze zbiórki przeprowadzonej przez polanickich rotarian zostały przekazane na konto ZLO w Piszkowcach, i żeby było zabawniej, nawet za te pieniądze zakupiono nowoczesny wózek dla Wiktorii. Wszystko zaczęło się psuć, gdy członkowie klubu Rotary chcieli formalnie i uroczyście przekazać wózek dziewczynce.

– Wtedy od razu przelewem zwrócono nam pieniądze – mówi inny polanicki rotarianin.

– Siostra dyrektorka poinformowała nas, że oni nie współpracują z klubami Rotary, a pieniądze wcześniej przyjęła, bo myślała, że pochodzą od motocyklistów – dodaje.

Warto zaznaczyć, że Rotary jest światową organizacją humanitarną z ponad 1,2 miliona członkami zrzeszonymi w 34.500 klubach Rotary w ponad 200 krajach i regionach geograficznych.

Członkowie to mężczyźni i kobiety o różnorodnych zawodach, których łączy wspólny cel uczynienia świata lepszym przez służbę humanitarną.

Dziennikarze portalu klodzko24.eu. próbowali skontaktować się telefonicznie z siostrą Justyną, dyrektorem ZLO w Piszkowicach, ale oczywiście nie udało im się to.

Szefowa ośrodka nie odpowiedziała też na wysłane do niej e-maile w sprawie zwrotu przekazanej przez rotarian darowizny, czyli kwoty 12 tysięcy złotych.

Czytaj: Student z Wrocławia drukuje w 3D protezy dla okaleczonych psów