Strona główna Ciekawostki Na londyńskim maratonie zastąpiono plastikowe butelki biodegradowalnymi i jadalnymi woreczkami z wodą.

Na londyńskim maratonie zastąpiono plastikowe butelki biodegradowalnymi i jadalnymi woreczkami z wodą.

0
Na londyńskim maratonie zastąpiono plastikowe butelki biodegradowalnymi i jadalnymi woreczkami z wodą.

Jest dopiero kwiecień, ale rok 2019 już można okrzyknąć rokiem zmian środowiskowych.

Firmy na całym świecie próbuja znaleźć sposób na pozbycie się odpadów i zastąpienia nieprzetwarzalnych rzeczy czymś bardziej przyjaznym dla środowiska. Niedawno zwrócono uwagę na ilość plastiku pozostawionego przez maratończyków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rasistowski żart w USA. Sędzia ukarał nastolatków… czytaniem

Pierwszy maraton w Londynie odbył się w 1981 roku. Poprzednia, 40. edycja odbyła się w niedzielę, tj. 28 kwietnia 2019 r., na dystansie 40 kilometrów. Jest to najpopularniejszy maraton na świecie, na który rok temu otrzymano 386 050 zgłoszeń. Niestety, z dużą liczbą osób równa się duża liczba plastikowych butelek.

W 2018 r. w maratonie wykorzystano 920 000 plastikowych butelek, a fakt, że jedna rozkłada się od 450 do nawet 1000 lat, dowodzi, że zmiany należy wprowadzić jak najszybciej. Pierwsze kroki ku zmianom dokonano już w tym roku.

Londyński maraton w tym roku współpracował z marką startupów Skipping Rocks Lab, która stworzyła jadalne woreczki z wodą o nazwie Ooho, które są wykonane z wodorostów.

Głównym celem Ooho jest tworzenie opakowań, które całkowicie się rozpuszczają i nie pozostawiają żadnych plastików. To przełomowe dzieło jest szczególnie przydatne podczas takich wydarzeń. Opakowanie można łatwo jeść, ponieważ nie ma żadnego smaku lub po prostu wyrzuca się je, ponieważ jest całkowicie biodegradowalne.

Ostatni maraton w Londynie zmniejszył zużycie 920 000 butelek wody do 704 000, rozdając woreczki dla biegaczy podczas ich 23 mili.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7wroclaw.pl