Zmiany w cenniku na parkingach przy szlakach do Morskiego Oka

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Tatrzański Park Narodowy poinformował o zmianach w cenniku na parkingach przy szlakach prowadzących do Morskiego Oka. Ile w takim razie kosztuje parking nad Morskie Oko?

Morskie Oko to największy staw w Tatrach. Jest to typowo polodowcowe jezioro położone na wysokości 1395 m n.p.m. Morskie Oko jest jednym z najpiękniejszych jezior w Tatrach, jest też jednym z najbardziej popularnych. To jedno z miejsc w Polsce, które jest najchętniej odwiedzane przez turystów. Tłumy ludzi można tam spotkać praktycznie przez cały rok. 

Wiele osób w Tatry przyjeżdża samochodem. A skoro samochodem, to gdzieś go trzeba zaparkować przed wycieczką w góry. Część turystów pozostawia samochody przy drodze, często w miejscach, w których w ogóle nie można zatrzymać się samochodem. Policja co roku prosi, aby parkować na sprawdzonych parkingach. Pozostawienie samochodu w nieodpowiednim miejscu może skończyć się odholowaniem pojazdu. 

- Advertisement -

Czytaj: Kraków inwestuje w kolejne autobusy elektryczne

Samochody najchętniej parkujemy na parkingach takich jak Palenica Białczańska i Łysa Polana. Tatrzański Park Narodowy poinformował o nowych cenach w tym miejscu. Ile więc trzeba zapłacić za parking na Morskim Oku?

Za postój samochodu osobowego na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie trzeba zapłacić od 25 do 45 zł. Motocykliści uiszczą opłatę w wysokości od 15 do 35 zł. Właściciele kamperów mają stałą stawkę, wynosi ona 70 zł. Dlaczego jest taka rozbieżność w cenach? Na cenę wpływa dzień postoju i czas, w którym zdecydujemy przyjechać w góry. 

Oczywiście w wakacje, czyli od lipca do końca września, kiedy ruch jest największy, zapłacimy najwięcej, czyli w przypadku samochód osobowych będzie to 45 zł. Najniższą kwotę zapłacimy od poniedziałku do piątku w marcu, kwietniu, listopadzie i grudniu. 

Czytaj: Jedyny ośrodek w Polsce, który przybliża zasady funkcjonowania portu lotniczego

Pełen cennik biletów znajdziecie na stronie TPN. Warto przypomnieć, że wjazd na parking w rejonie Morskiego Oka jest możliwy tylko po wcześniejszej rezerwacji za pomocą strony internetowej.