Luzowanie obostrzeń. Urząd Miasta Krakowa znów otwarty dla mieszkańców

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Urzędy wracają do pracy stacjonarnej. Rząd w Polsce zdecydował o zniesieniu części obostrzeń od 1 marca 2022 roku. A to oznacza, że Urząd Miasta Krakowa znów będzie otwarty dla mieszkańców. 

Według szefa rządu, można już znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. „Możemy znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy pandemii” – powiedział premier. Podkreślił, że kolejne kraje europejskie znoszą obostrzenia związane z pandemią.

Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące. Znieść te restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy i kwartałów – mówił premier Morawiecki.

- Advertisement -

Czytaj: Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką

Od poniedziałku, 28 lutego wszystkie budynki Urzędu Miasta Krakowa będą otwarte dla mieszkańców, którzy będą mogli przyjść i bezpośrednio załatwić sprawę na miejscu. Jednak nadal zalecane jest wcześniejsze umówienie się na wizytę. Punkty Obsługi Mieszkańca w galeriach handlowych nadal pozostaną zamknięte.

„Wydział Ewidencji Pojazdów i Kierowców, Wydział Spraw Administracyjnych, Urząd Stanu Cywilnego będą realizować zadania związane z bezpośrednią obsługą klienta w godz. od 7.40 do 18.00. Wydział Podatków i Opłat (obsługa kas) będzie dostępny w godz. 7.40-17.45. Z kolei Punkt Obsługi Przedsiębiorcy działa w poniedziałki od 7.40 do 18.00, a od wtorku do piątku od 7.40 do 15.30.” – czytamy w komunikacie.

Z Urzędem Miasta Kraków można cały czas kontaktować się za pomocą e-maila, telefonicznie, pocztowo lub przez usługę Paczkomat 24. 

Bezpłatny odbiór przesyłek odbywa się w jednym z pięciu paczkomatów zlokalizowanych przy: al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, os. Zgody 2, ul. B. Zaleskiego 23 oraz ul. Mogilskiej 41.

Nadawanie przesyłek do UMK: należy wypełnić formularz na stronie urzad24.inpost.pl, dokonać opłaty oraz umieścić przesyłkę w paczkomacie. 

Czytaj: „Wirtualny Urzędnik” powie ci jakie dokumenty potrzebujesz, by załatwić daną sprawę