Lotnisko Kraków: nowe połączenia z Dubajem i Lubeką

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Od 4 lutego będzie można z Krakowa polecieć linią WizzAir do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. 

Aktualnie trasę z Krakowa do Dubaju obsługują linie lotnicze FlyDubaj. Nowa, konkurencyjna oferta linii WizzAir ma być lepsza cenowo. 

- Advertisement -

Na lotnisku w Krakowie pojawi się też nowy przewoźnik. Od połowy kwietnia 2022 roku niemiecka linia Lübeck Air rozpocznie połączenie między Krakowem i Lubeką w Niemczech. Rejsy będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki (6I 7612 i 6I 7613) i piątki (6I 7610 i 6I 7611).

Loty odbywać się będą wedle poniższego rozkładu:

  • 6I 7612 – Lubeka 16:00 – Kraków 18:00
  • 6I 7613 – Kraków 18:30 – Lubeka 20:30
  • 6I 7610 – Lubeka 07:00 – Kraków 09:00
  • 6I 7611 – Kraków 09:45 – Lubeka 11:45

Ogłoszenie nowego połączenia związane jest z tym, że przewoźnicy lotniczy planują już swoje siatki lotów na przyszłoroczny sezon letni – wyjaśniła rzeczniczka krakowskiego lotniska Natalia Vince.

Dzięki temu połączeniu już wiosną Małopolanie będą mogli odwiedzić jedno z najpiękniejszych niemieckich miast wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, porównywane pod wieloma względami do Krakowa – dodała Vince. 

Lübeck Air to regionalna niemiecka linia lotnicza z bazą macierzystą w Lubece, działająca we współpracy z duńskim Air Alsie. Linia lotnicza oferuje przede wszystkim połączenia z wybrzeża Morza Bałtyckiego do najważniejszych miast południowych Niemiec, a także przeloty sezonowe m.in. do Berna i Salzburga.

Czytaj: Tauron Arena Kraków szykuje atrakcje na zimę

Lotnisko w Krakowie jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym.

W związku z trwającą pandemią, w całym 2020 roku lotnisko obsłużyło o 69% mniej pasażerów niż rok wcześniej – blisko 2,6 mln osób. W 2021 roku ruch na lotnisku rośnie z miesiąca na miesiąc – łącznie od początku roku z portu skorzystało ponad 2,6 mln osób.

Czytaj: Lotnisko w Krakowie obsłużyło bardzo dużą liczbę podróżnych w październiku

31 października weszła w życie zimowa siatka połączeń Kraków Airport, w której ofercie są 123 regularne połączenia do 94 portów lotniczych.