Strona główna Imprezy Poznańskie Juwenalia już w ten weekend!

Poznańskie Juwenalia już w ten weekend!

0
Poznańskie Juwenalia już w ten weekend!

Juwenalia to jedna z tych imprez, które od lat przyciągają tysiące odbiorców i zachęcają do wspólnej, parodniowej zabawy. Impreza odbędzie się i tego maja, również w Poznaniu. Oto co nas czeka na tegorocznych, poznańskich Juwenaliach!

Zobacz też: Wesprzyj kocią kawiarnię w remoncie po włamaniu!

Nazwa cyklu imprez pochodzi od nazwy igrzysk odbywających się w starożytnym Rzymie, które zostały wprowadzone w 59 roku przez cesarza Nerona. Współcześnie tym mianem określane jest święto studentów odbywające się corocznie w maju. W Polsce, Juwenalia początek swój miały w Krakowie, gdzie już w XV wieku obchodzono święto studentów.

Zobacz też: Kocimiętka, kocia kawiarnia w Poznaniu. Wywiad.

Festiwal Muzyczny Juwenalia Poznań 2019, to podróż przez najlepsze gatunki muzyczne. Największy Festiwal w Wielkopolsce, stworzony głównie dla studentów. Festiwal jest tworzony przez uczelnie poznańskie, zrzeszone w Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich(PSSUP) oraz Porozumienie Samorządów Studenckich Niepublicznych Uczelni Poznańskich(SSNUP). Rok temu pomoc ponad 600 wolontariuszy sprawiła, że atmosfera Juwenaliów była niepowtarzalna. W tym roku nie zwalniamy tempa! Według wyników badań Poznańskiej Mapy Kultury przygotowanej przez UMP i RCK, aż 92,1% respondentów uważa nasze wydarzenie za najbardziej rozpoznawalne wydarzenie kulturalne w Poznaniu.

Na naszej scenie gościły gwiazdy polskie, jak również i zagraniczne. W poprzednich latach mogliśmy podziwiać wykonawców takich jak: Kult, Strachy Na Lachy, Nosowska, Hey, Grubson, Brodka, Apollo 440, Ray Wilson, Mrozu, Mela Koteluk, Happysad i inni. Tegoroczna edycja przyniesie takżedużą dawkę dobrej muzyki i niezapomnianych wspomnień.

W tym roku bezzmiennie w Poznaniu odbędzie się największa impreza studencka. Od miesięcy studenci uczelni zrzeszonych w Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Poznańskich (PSSUP), Porozumienie Samorządów Studenckich Niepublicznych Uczelni Poznańskich oraz Fundacja Jeden Uniwersytet pracują nad tym, by zorganizować dla Was najlepsze wydarzenie roku! Już od 23 maja, przez kolejne trzy dni będzie można bawić się na kilku scenach. Nie zabraknie także atrakcji towarzyszącym odbywającym się koncertom. Jeśli jesteście zainteresowani, po więcej informacji odsyłam na stronę internetową wydarzenia, zostawiając Was z zapowiedzianymi artystami i zajawką z poprzedniej edycji. Do zobaczenia pod główną sceną! 🙂

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7katowice.pl