Strona główna Ciekawostki Lifetramp umożliwia spędzenie dnia w jakimkolwiek zawodzie!

Lifetramp umożliwia spędzenie dnia w jakimkolwiek zawodzie!

0
Lifetramp umożliwia spędzenie dnia w jakimkolwiek zawodzie!

Praca to element dominujący w naszym życiu. Ważne więc jest żeby zawód, który przychodzi nam wykonywać poza przynoszeniem dochodu dostarczał również satysfakcji. Najlepszym sposobem na znalezienie czegoś jest oczywiście szukanie, do czego zachęca nas serwis Lifetramp.

Zawsze marzyłeś o zawodzie drwala? Zastanawiasz się jak wygląda dzień scenografa? Chciałbyś spędzić dzień z grafikiem i zobaczyć co należy do jego obowiązków? Co jeśli metodą prób i błędów jesteś w stanie znaleźć właśnie tą jedną rzecz, która odmieni Twoje życie?

Praca wypełnia dużą część naszego życia, więc jedynym sposobem, by być w pełni zadowolonym jest robienie tego, co uważamy za świetną robotę. Natomiast jedynym sposobem wykonywania świetnej roboty, jest kochanie tego, co robimy. Jeśli jeszcze tego nie znalazłeś, szukaj dalej. Nie stawaj w miejscu. – Steve Jobs

Zostań maratończykiem i sam inspiruj! Przeczytaj dlaczego warto biegać!

Wszyscy wchodzimy w nową gospodarkę dzielenia się, która nada nowy kształt naszej kulturze w ciągu najbliższych kilku lat. Jest tylko jedna zasada: im więcej się dzielimy, tym więcej mamy. Użytkownicy Lifetramp dzielą się na mentorów oraz ludzi wciąż poszukujących. Mentorzy dzielą się swoimi stylami życia i inspirują innych do pomocy w budowaniu wspaniałej światowej społeczności otwartych, pełnych pasji ludzi. Tym, którzy chcieliby zmienić swoją obecną sytuację, całe swoje życie lub po prostu zaspokoić ciekawość, mentorzy przynoszą wspaniałą wartość, ponieważ lifetramping z nimi to jedyny sposób na doświadczenie, jak w rzeczywistości wygląda dana kariera lub styl życia.

Korzystając z serwisu miałem przyjemność spędzić fantastyczny dzień z Robertem i jego zespołem zajmującym się projektowaniem gier w studio niedaleko poznańskiego starego rynku. Nauczyłem się podstaw tworzenia grafiki, oraz jak ważna jest współpraca i podział obowiązków przy tego typu przedsięwzięciu. Okazuje się, że branża, która dostarcza nam tyle rozrywki posługuje się bardzo skomplikowanymi mechanizmami i mimo, że wydaje się jedną z przyjemniejszych do wykonywania i tak wymaga dużego zaangażowania i pilności.

Robienie gier nie jest dla mnie, ale granie jak najbardziej. Sprawdź co polecam!

Lifetramp umożliwia zapoznanie się z każdą osobą poprzez krótki wywiad. Możecie dowiedzieć się już na wstępie czy między Wami zaiskrzy, a jeśli tak umówić się na wspólne spędzenie dnia. Mentorzy biorą pod swoje skrzydła zainteresowanych zupełnie za darmo, w miłym geście jest jednak zafundowanie wspólnego obiadu czy kawy. Poza tym serwis daje nam jeszcze kilka wskazówek, co jest mile widziane.

  1. Bądź precyzyjny/-a. Jeśli chcesz coś zobaczyć lub o czymś porozmawiać, daj mentorowi o tym znać przed spotkaniem.
  2. Odpowiadaj szybko. Nie daj mentorom czekać zbyt długo na odpowiedź. Mogą oni odnieść wrażenie, że Ci nie zależy.
  3. Bądź na czas. Postaraj się nie spóźnić na spotkanie i otwarcie mów, czego oczekujesz.
  4. Bądź zaangażowany/-a. Postaraj się nie spóźnić na spotkanie i otwarcie mów, czego oczekujesz.
  5. Bądź uprzejmy/-a. Nikt nie będzie chciał być Twoim gospodarzem, jeśli dowie się, że jesteś niemiły/-a.
  6. Kup obiad. Pamiętaj o tym. To prosty gest, który zostanie doceniony.
  7. Napisz recenzję. Pamiętaj, aby po wizycie u mentora napisać recenzję. Pomoże to innym osobom zdecydować, czy chcą odwiedzić tę osobę.

Myślę, że warto na każdym etapie życia przystanąć na chwilę i zastanowić się czy na pewno jest się w najlepszym z możliwych scenariuszy. Nigdy nie jest za późno na zmianę, szczególnie, gdy możliwości są tak gigantyczne. Dzięki tej stronie możemy odkryć setki perspektyw z całego świata. Gorąco zachęcam do ciekawości zarówno w swoim mieście jak i na wyjazdach. Kto wie, może po spotkaniu z Aleksandrem, designerem z Paryża staniesz się zupełnie nową osobom!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂

„Szczęście jest autentyczne tylko wtedy, gdy się nim dzielisz.” – Christopher McCandless