Pierwsza na świecie kawiarnia ze świnkami powstała niedawno w Tokio

0
2420

Jeszcze niedawno kocie kawiarnie były nowinką. Dziś znajdziemy je w prawie każdym dużym mieście. Japończycy postanowili więc podnieść stawkę. W Tokio otworzyli „Mipig” – lokal, przy kawie i ciastku towarzyszyć będą nam małe świnki.

Swoich podopiecznych właściciel nazywa Teacup Piglets (świnki filiżankowe). Uważa, że są tak małe, że zmieściłyby się w kubku lub filiżance herbaty. Jednak jak raportuje CNN, mieszkające w kawiarni prosięta są różnych ras. Niektóre z nich z czasem urosną do znacznych rozmiarów.

Co ciekawe, o ile w Stanach Zjednoczonych świnie często uważane są za zwierzęta domowe (właścicielką świnki jest np. Paris Hilton), to w Japoni wciąż traktuje się je głównie jako zwierzęta gospodarcze. Wydaje się jednak, że ten moment musiał nadejść. Dziś w Tokio znajdziemy już cały wachlarz kawiarni oferujących spędzanie czasu z różnymi zwierzętami. Mowa oczywiście o psach i kotach, ale też o jeżach i sowach. Założyciele Mipig znaleźli więc niszę i wykorzystali ją w odpowiednim momencie.

„Chcielibyśmy, aby Japończycy poznali lepiej te zwierzęta i pokochali je” – z takiego założenia wyszli założyciele Mipig

Na rozwój swojego bizensu fundusze zbierali na stronie crowdfundingowej. Mieli nadzieję na 2 miliony jenów. Wkrótce okazało się jednak, że projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że zebrana suma była ponad dwukrotnie większa. Dziś kawiarnia cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że stolik należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

View this post on Instagram

190416 ?<4月インスタキャンペーンのお知らせだよ〜? ・ 3月インスタキャンペーンはブタさん大集合写真撮影会でした?✨(大好評だったはず!笑) ・ 4月のプレゼントは3組様に… “推しブタさん一人占め♡30分屋根裏部屋貸切”です?? ・ mipig cafeのアカウントをフォローの上、#mipigcafe と#マイクロブタさんのお友だち の2つのハッシュタグをつけて、ステキなお写真を投稿下さい?✨ ・ ※貸切は5月の平日限定となりますので、ご了承くださいませ? ※お1人様まで同行可能です? ・ ご応募、お待ちしておりますー? ・ #mipig#マイピッグ#mipigcafe#マイピッグカフェ#マイクロブタカフェ#マイクロブタ#micropig #マイクロブタさんのおうち#マイクロブタさんのお友だち#おもしろ動画#ペット#pet#おもしろペット

A post shared by mipig cafe (@mipigcafe) on