Już niedługo IV Bieg dla Hospicjów we Wrocławiu

0
628

Na początku marca kilkuset biegaczy pokona dystans 4 kilometrów, a zebrane pieniądze zostaną przekazane na potrzeby pacjentów wrocławskich hospicjów. Po raz pierwszy część sumy zostanie także wpłacona na konto hospicjum w Ruandzie, które od lat zmaga się z finansowymi problemami.

Celem akcji jest wsparcie finansowe środowisk zajmujących się osobami, które znajdują się w okresie terminalnym choroby nowotworowej. W ubiegłym roku z wpłat zawodników oraz sponsorów zebrano 50 tysięcy złotych.

Organizatorem maratonu jest Młodzieżowe Centrum Sportu. Za udział w biegu przewidziane są nietypowe wyróżnienia, jak np. nagroda dla najstarszego zawodnika. W konkursie weźmie udział też wielu zawodowych biegaczy, dla których Bieg dla Hospicjów będzie początkiem sezonu i swego rodzaju rozgrzewką przed nadchodzącymi zawodami. W biegu wezmą też oczywiście pracownicy hospicjum i wolontariusze.

W biegu 4 marca mogą wziąć udział osoby od 14. roku życia. Niepełnoletni również mogą pobiec, ale tylko za pisemną zgodą rodziców. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc (800 osób) lub do 1 marca 2017. Biegacze przebiegną 4,2 km, czyli minimaraton. Opłatę, a w zasadzie symboliczną cegiełkę, należy wnosić po zapisaniu się na bieg i jest to kwota 40 zł.

A na jakie nagrody mogą liczyć zwycięzcy? Są to m.in. stroje sportowe, wejściówki do wrocławskiego Aqua-parku, oraz karnety na korty tenisowe. Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane są w terminie do 27 lutego 2019 roku, lub do wyczerpania limitu 999 opłaconych biegaczy. Opłata za start wynosi minimum 40 zł.