KRIK – twórca związany przede wszystkim ze sceną klasycznego graffiti. Jego prace najczęściej utrzymane są w czarno-białej stylistyce, z lekkim akcentem kontrastującego koloru. Najbardziej znany jest z tworzenia wielkogłowych postaci, utrzymanych w humorystycznym, pełnym surrealistycznego absurdu tonie.
Street Art w Polsce od paru lat coraz częściej pojawia się poza undergroundowymi, ulicznymi lokacjami i przenosi się do galerii. Artyści rozpoczynający swoją karierę na ulicy, coraz częściej są brani pod uwagę na rynku sztuki. Często również nawiązują współpracę z markami, z którymi można utożsamić ich twórczość. Również wspominany dziś Krik współpracuje z browarem Łomża, realizując dla nich grafiki w swojej konwencji, które równie dobrze wpisują się w identyfikacje marki #łomżajp.
Zobacz też: Najlepsze pizzerie na Międzynarodowy Dzień Pizzy
Polski street art rośnie w siłę i o naszych rodzimych artystach jest coraz głośniej. Cóż, nie ma co się dziwić. Mamy naprawdę mega zdolnych artystów, którzy z roku na rok tworzą coraz bardziej fenomenalne prace.
Poniżej prezentuje efekt dwudziesto cztero godzinnego maratonu KRIKA w FreeDOM Gallery, w Szczecinie. Ta niezwykle dynamiczna rezydencja nie zawiodła! Otrzymaliśmy dokładnie to czego oczekiwaliśmy czyli 100% KRIKA W KRIKU. Wszystkie prace powstały specjalnie na wystawę. Na zewnątrz powstał sporej wielkości murek. To kolejna wystawa z wysoką frekwencją w nowo powstałej galerii. Jest to dowód na to, że działania oddolne poza mainstreamem mają swoją wartość.
Artysta poza czystym, ulicznym street artem coraz częściej odwiedza przestrzenie wystawiennicze. Poza współpracą z ŁomżaJP, brał już udział w paru projektach komercyjnych. Krik coraz częściej sięga też w swojej wypowiedzi artystycznej po maszynkę do tatuażu, czego efekty możecie oglądać na instagramie twórcy. Na koniec pozostawiam pierwszą z dwóch części filmu RURALES, produkcji, w której Krik wraz z innymi wyjadaczami sceny street artowej wpakowali się do samochodu wypełnionego sprayami i pojechali tworzyć poza wielkimi, zurbanizowanymi aglomeracjami. Obie części można (trzeba!) zobaczyć za darmo na youtubie, by potem przechodząc po miastach rozpoznawać na ulicach artystów odpowiedzialnych za upiększanie aglomeracji.
Warszawa w top wegańskich miastach świata!
źródło: artscoremagazine