Wydaje mi się, że coraz więcej osób wie, że kupowanie używanych rzeczy czy wymiana ma więcej zalet niż minusów. Uprawianie zakupów w marketach jest bardzo męczące, wymaga cierpliwości w obcowaniu z tłumem ludzi, oraz oczywiście jest droższe od zakupów na rynku wtórnym. Różnego rodzaju wymiany są coraz częściej organizowane w wielu miastach, już 2 marca również w poznańskim Schronie.
Najlepsze knajpy 2018 według MYTUJEMY!
Początek marca to wspaniały termin, żeby wziąć się porządnie za porządki. Pora przerzucić całą zawartość szafy, pogrupować na rzeczy do noszenia oraz takie, których z czystym sumieniem możemy się pozbyć. Uzyskaną w ten sposób stertę ciuszków warto spakować i przynieść do Schronu, gdzie będzie można wymienić je na inne ubrania. Zwariowane, niepowtarzalne kreacje, które mogą powstać w ten sposób to nie jedyna zaleta.
Większość produktów prawdopodobnie będzie bardzo unikalna i jedyna w swoim rodzaju, będziecie więc mieli okazję uzupełnić swoją szafę w być może kluczowy dla jakiejś kreacji element. Istnieje też nadzieja, że tak jak w przypadku loterii, uda nam się trafić szóstkę, upolować coś niepowtarzalnego. Takie zdrowe emocje i rywalizacja skutecznie przekonuje mnie do chodzenia po lumpeksach i brania udziału w takich wydarzeniach. No i wreszcie najważniejszym dla mnie aspektem jest korzystanie z rynku wtórnego, nie napędzanie pustej konsumpcji, zapobieganie kolejnej produkcji, oszczędność pieniędzy, materiału i matki planety.
Warszawa w top wegańskich miast świata!
Oczywiście w lokalu nie zabraknie pełnego zaplecza barowego, oraz muzyce, którą zapewni trina skraba, aktywna lokalna DJka. Przed imprezą konieczne jest odpowiednie przygotowanie ubrań do wymiany. Zarówno akcesoria jak i odzież należy wcześniej wyprać, wyprasować i upewnić się, że są w dobrej kondycji, bez plam ani dziur.
Aby znaleźć się w gronie wystawców należy wysłać zgłoszenie na maila: swapschron@gmail.com Liczba zgłoszeń jest ograniczona, więc trzeba się pośpieszyć, żeby dostać swój kawałek podłogi. Wstęp zarówno dla wystawców jak i oglądających, kupujących czy tańczących to symboliczna dyszka. Dodatkowo, w 10 złotych zawiera się również wejście na odbywającą się później imprezę Geschichte: Marco Remus (Nerven Records / Berlin)
Pochodzący z Berlina Marco zaczął swoją karierę w 1994 roku, cały czas próbując się w gatunku minimal techno. Jego epki supportowane były przez takie postacie jak Rush, Luke Slater, Umek czy Sven Vath a miał okazję wystąpić na takich klasycznych eventach jak Mayday, Soundtropolis, Awakenings czy Tomorrowland.
źródło: Schron