Jednorazowe pobicie nie będzie przemocą domową?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

fot: źródło

W ostatni dzień minionego roku, tj. 31 grudnia 2018 roku, na stronie Centrum Legislacyjnego Rządu, pojawił się projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej. Okazuje się, że „jednorazowe” pobicie NIE JEST PRZEJAWEM PRZEMOCY DOMOWEJ. Premier Morawiecki interweniuje w sprawie kontrowersyjnego zapisu.

Obecna treść ustawy, za przemoc uznaje jednorazowe i permanentne bicie – zresztą, nieważne, jakie by ono nie było – KAŻDE pobicie jest przejawem agresji i przemocy wobec drugiej osoby. Zmiany, które miałyby wejść w życie, dotknęłyby również osoby, które objęte są Niebieską Kartą… W internecie zawrzało. Ludzie zaczęli się buntować i negować projekt, który jest – mówiąc wprost – NIEDORZECZNY. Wnioskodawcą owej nowelizacji jest Elżbieta Rafalska – minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Wydaje się, że minister rodziny powinna dbać o jej bezpieczeństwo i dobro, a w praktyce – jak widać – okazuje się, że nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Głosem rozsądku okazał się premier Mateusz Morawiecki, który poinformował, że „projekt ustawy wróci do wnioskodawców”.

- Advertisement -

fot: źródło

Przeczytaj: 27 finał WOŚP

Szef rządu, na swoim profilu na Twitterze, wypowiedział się w następujący sposób: „Przeciwdziałanie przemocy domowej jest priorytetem rządu Prawa i Sprawiedliwości, a polskie prawo musi być klarowne i bez cienia wątpliwości w pełni chronić ofiary. Podjąłem decyzję, że projekt ustawy wróci do wnioskodawców w celu wyeliminowania wszystkich wątpliwych zapisów.”

Mamy ogromną nadzieję, że zarówno przepisy dotyczące zakładania Niebieskiej Karty, jak i ustawa o przemocy, zostaną NIETKNIĘTE. Piętnujmy KAŻDY, absolutnie KAŻDY przejaw agresji wobec drugiego człowieka – szczególnie, jeśli małżonka bądź małżonek stosują przemoc wobec swojej drugiej połówki lub niewinnego, bezbronnego, własnego dziecka…

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

STOP PRZEMOCY I AGRESJI WOBEC BLIŹNIEGO! Nie pozwólmy, nie gódźmy się na takie przepisy – biciu zawsze mówimy kategoryczne „NIE”!

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.