Strona główna Ciekawostki Japońska kawiarnia znalazła sposób na zatrudnienie sparaliżowanych osób.

Japońska kawiarnia znalazła sposób na zatrudnienie sparaliżowanych osób.

0
Japońska kawiarnia znalazła sposób na zatrudnienie sparaliżowanych osób.
O wykorzystaniu robotów w pracy mówi się nie od dzisiaj i są one używane w kilku miejscach na świecie, na przykład w restauracji w Nepalu. Startup Ory Lab wniósł jednak ten pomysł na wyższy poziom zapewniając pracę tym, którzy fizycznie pracować nie mogą.

Japonia to kraj najbardziej rozwinięty technologicznie. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam znaleziono sposób na zatrudnienie sparaliżowanych osób.

W Tokio na dwa tygodnie otwarto kawiarnie Dawn Ver Beta, w której wykorzystywano roboty Ory Lab do obsługi klientów. Maszyny były zdalnie kontrolowane przez osoby niepełnosprawne, które cierpiały na różnego rodzaju choroby związane z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Działania te miały pomóc im uzyskać większą niezależność w życiu.

Roboty były sterowane za pomocą komputera, który śledził ruch oczu. Pozwoliło to na ich przemieszczanie się, zmuszanie ich do zbierania przedmiotów czy też rozmowy z klientami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Stacja metra w Paryżu zostanie przerobiona na restaurację!

„Chce stworzyć świat, w którym ludzie, którzy nie mogą poruszać swoim ciałem, również mogą pracować” – powiedział Kentaro Yoshifuji, dyrektor generalny Ory Lab. Inc.

Kawiarnia istniała tylko przez kilka tygodni, była w fazie beta. Jednak twórcy zbierają fundusze, aby otworzyć kawiarnię na stałe w 2020 roku.

Artykuł: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl