Wodospad Niagara znów zamarza. Piękne zdjęcia trafiły do sieci!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W północnych i środkowych regionach Stanów Zjednoczonych są silne mrozy. Do sieci trafiły zdjęcia przedstawiające zamarznięty największy na świecie wodospad Niagara. Zobaczcie jak to pięknie wygląda!

Wodospad Niagara niezależnie od pory roku przyciąga rzesze podróżników z całego świata. Każdy chce na własne oczy zobaczyć to piękne zjawisko – gigantyczne masy wody rzeki Niagara, które spadają kaskadami z wysokości kilkudziesięciu metrów.

Wiele ludzi w ostatnim czasie opublikowało swoje zdjęcia w mediach społecznościowych przedstawiające krajobraz zamarzniętego wodospadu Niagara.

- Advertisement -

Szybki spadek temperatury w Stanach Zjednoczonych sprawił, że część wodospadu na granicy USA (stan Nowy Jork) z Kanadą (prowincja Ontario) zamarzła. Spowodowało to bardzo piękny widok. Atrakcja turystyczna w zimowej odsłonie zachwyca każdego turystę. Odwiedzający porównują częściowo zamarznięty wodospad Niagara do kadrów z disnejowskiej animacji „Kraina lodu”.

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach w sieci, pokryte śniegiem drzewa oraz sople wokół wodospadu tworzą magiczną, bajkową, piękną, zimową scenerię.

W to miejsce przybywają turyści, którzy chętnie dzielą się swoimi zdjęcia w Internecie. Jedna z odwiedzających wodospad, Emma Grafham w rozmowie z CNN mówiła, że czuła się, jakby była w zamku księżniczki Elsy z „Krainy lodu”.

Wyglądało to tak, jakby Elsa poruszyła ręką, tak jak robiła to w filmie, a na jej rozkaz wyrosły schody z lodu” – mówiła podekscytowana turysta.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy wodospad Niagara zamarzł. Zdarzało się to już w przeszłości, np. w zeszłym roku na przełomie grudnia i stycznia. Temperatura wtedy przez długi czas utrzymywała się w granicach -18°C, co spowodowało, że większa liczba turystów przybywała, aby zobaczyć na własne oczy to widowisko i sfotografować.

Z kolei w 2016 roku temperatura w tym miejscu spadła do aż -50°C, co spowodowało całkowite zamarznięcie Niagary. Uniemożliwiło to w tym okresie pracę lokalnych elektrowni wodnych. A w 1890 roku zdarzyło się, że ogromna kra zatamowała przepływ wody i wodospad przez dwa dni przestał istnieć.

Tak naprawdę z Naturą nigdy się nie wygra. Może ona zachwycać, ale także niszczyć.

Piękny widok, prawda?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najpiękniejsze doliny Europy – f7city.pl

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl