Strona główna Ciekawostki Japonia rozdaje opuszczone domy.

Japonia rozdaje opuszczone domy.

0
Japonia rozdaje opuszczone domy.
Japoński rząd uruchomił program zmniejszenia ilości opuszczonych domów, w wyniku czego kupimy je za bardzo niskie ceny lub dostaniemy za darmo.

Według raportów z 2013 roku blisko 8 milionów domów zostało opuszczonych. Nomura Research Institute przewiduje, że liczba ta może wzrosnąć do 21.7 miliona do roku 2033.

Głównym powodem opuszczania domów są klęski żywiołowe i starzejąca się populacja Japonii. Większość domów położonych jest na wsi, ale nie brakuje ich również na obrzeżach miastach. Warto dodać, że aż 70% mieszkańców Tokio mieszka w małym apartamentach, więc taki dom mógłby być dla nich wspaniałą okazją.

Japończycy nie są jednak przekonani do zamieszkiwania opuszczonych domów. Dlaczego? Panuje wśród nich przesąd o starych domach i domach, w których ktoś umarł. Jest to naród, który wierzy w za-babony, dlatego oddanie lub sprzedanie domu wiąże się z pewnymi trudnościami, ponieważ potencjalny nabywca wierzy w pecha.

Jest to ogromna strata, ponieważ w niektórych przypadkach rząd oferuje fundusze na odnowienie nieruchomości, szczególnie kiedy domy zostały porzucone i pozostawione w ruinie.

Artykuł: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! 

Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl