In vitro w Krakowie – miasto dopłaci do programu

Powiązane

Ekonomia kasyn online: Jak duże inwestycje kształtują branżę hazardową

Sektor kasyn online w Polsce odnotował ogromny wzrost, napędzany...

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Udostępnij

Co roku niepłodność dotyka 1,5 mln polskich par. Miasto Kraków postanowiło zadbać o te pary. 

31 sierpnia 2022 roku odbyła się sesja Rady Miasta Krakowa, na której radni zadecydowali o dofinansowaniu  z budżetu miasta „Gminnego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa” na kolejne trzy lata, czyli 2023, 2024 i 2025 rok. Program ten cieszy się  ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Krakowa. 

Czytaj: Nowe punkty wypożyczania rowerów elektrycznych od września

- Advertisement -

Pary w Krakowie bardzo interesują się dofinansowaniem do in vitro. Niestety, coraz więcej par ma do czynienia z niepłodnością. Liczba przewidzianych do dofinansowania miejsc na 2022 rok wyczerpała się już pierwszego dnia od ogłoszenia naboru. Jak poinformowało miasto, wpłynęły wtedy aż 243 wnioski. W tym roku z dofinansowań do procedury zapłodnienia pozaustrojowego skorzysta 201 par, a na ten cel przeznaczono 1 milion złotych.

Niezmienna pozostanie forma dofinansowania programu przez miasto. Pary, które zostaną zakwalifikowane do programu, otrzymają dofinansowanie do jednej zindywidualizowanej procedury w wysokości:

  • do 5 000 zł w przypadku procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego, procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie – dawstwa męskich komórek rozrodczych oraz procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa innego niż partnerskie – dawstwa żeńskich komórek rozrodczych;
  • do 2 500 zł w przypadku procedury adopcji zarodka.

Czytaj: Kraków: Szpital w Prokocimiu zamknął dziecięcą okulistykę

Pary zainteresowane dofinansowaniem leczenia niepłodności metodą in vitro mogą złożyć formularze zgłoszeniowe w wybranej przez siebie placówce medycznej realizującej program, dzięki czemu przystępują do kwalifikacji.