Nowy rozkład pociągów: z Warszawy do Wrocławia najdłużej od lat!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Nowy rozkład pociągów będzie obowiązywał od 4 września 2022 roku. Wszystko przez trwające prace modernizacyjne, które mają poprawić jakość usług PKP. Ale żeby było lepiej, najpierw będzie trochę gorzej. I tak np. z Warszawy do Wrocławia podróż będzie trwała najdłużej od 10 lat!

Zmiany w rozkładzie jazdy dla części pociągów PKP Intercity

4 września 2022 roku wejdą w życie zmiany w rocznym rozkładzie jazdy pociągów, które będą obowiązywać przez dwa miesiące, do 5 listopada br.

Ich zadaniem jest dostosowanie kursowania pociągów do prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych. Dzięki remontom znacznie poprawi się nie tylko jakość infrastruktury, ale również komfort podróżowania. 

- Advertisement -

Czytaj: Solpol już niedługo zostanie zrównany z ziemią. Co tam powstanie?

Od 4 września pociągów PKP będzie mniej dostępnych, a te pociągi, które będą jeździć, ich trasy się wydłużą. 

W związku z wieloma pracami modernizacyjnymi, część pociągów będzie jeździć znacznie dłużej niż do tej pory. Z wieloma utrudnieniami zmierzą się pasażerowie podróżujący z Warszawy do Wrocławia. 

Jedyny pociąg PKP Intercity pendolino, który będzie kursował na trasie Warszawa-Wrocław będzie jechał 4 godziny i 15 minut. W 2015 roku podróż pendolino na tym samym odcinku zajmowała 3 godziny i 28 minut. Z Warszawy do Wrocławia będą też kursować tańsze pociągi, które będą jechały około 5 godzin. 

Czytaj: Darmowa nauka strzelania we Wrocławiu. Nie przegap tego!

Informacje dla podróżnych

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.). Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 4 i 5 września br. na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj: https://www.intercity.pl/…/zmiany-w-rozkladzie-jazdy…