Kraków: Szpital w Prokocimiu zamknął dziecięcą okulistykę

0
208
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Prokocimiu zawiesił poradnię okulistyczną. Zdjęcie: pl.freepik.com

Dziecięcy Szpital Uniwersytecki w Krakowie Prokocimiu odwołał wszystkie wizyty w poradni okulistycznej. Wszystkie dzieci z dnia na dzień pozostały bez opieki. Wszystko przez brak specjalistów. Rodzice muszą poszukiwać innych lekarzy dla swoich dzieci. To duży problem. 

Z bardzo trudną sytuacją zmaga się Dziecięcy Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Krakowie. To największa pediatryczna placówka na południu Polski, a nie ma kto w niej pracować. Brakuje specjalistów. Mowa o okulistach z przyszpitalnej przychodni okulistycznej. 

Czytaj: W Krakowie powstaje nowy ośrodek dla osób z autyzmem

W przychodni zatrudnionych było dwóch lekarzy i obu panom skończyły się kontrakty. Szpital nie był w stanie zaproponować nowych umów z powodu zbyt wysokich oczekiwań finansowych – informuje placówka. 

Właśnie dlatego do odwołania zawieszono działalność przyszpitalnej poradni okulistycznej. Odwołano kilkadziesiąt wizyt do końca sierpnia, szpital szuka nowych lekarzy. 

Czytaj: Kraków: Mateusz Hołda z UJ pierwszym profesorem przed trzydziestką!

Mali pacjenci pozostali bez opieki lekarskiej. Ich rodzice muszą poszukać innych dziecięcych poradni okulistycznych. Niestety, w poradniach na NFZ w Krakowie czas oczekiwania na wizytę to nawet 6 miesięcy.