Strona główna Ciekawostki Faworyci Wege Festiwalu! [fotorelacja]

Faworyci Wege Festiwalu! [fotorelacja]

0
Faworyci Wege Festiwalu! [fotorelacja]

Wege Festiwal z pięcioletnią tradycją nie zwalnia tempa i pojawia się coraz częściej i na większą skalę w wielu Polskich miastach. Wybraliśmy się na kolejną edycję organizowaną w poznańskiej Arenie, żeby przetestować najlepsze wegańskie przysmaki.

Przeczytaj też: Rozwój infrastruktury rowerowej w Warszawie, oby tak dalej! 

Jakiś czas temu wspominałem o kolejnym sezonie wege festiwalowym (czytaj tutaj), który po raz kolejny ruszył ze zdwojoną energią. Bowiem tak jak na poprzedniej edycji mogliśmy wybierać w przeróżnych przysmakach, ciastach, curry i napojach, tak w tym roku dużą częścią przestrzeni festiwalowej zajmowali artyści. Kupić można było między innymi piękne czapki i szaliki, kolorowe skarpetki z awokado dla wszystkich fanów zielonego przysmaku. Pojawili się również studenci i absolwenci Uniwersytetu Artystycznego, których printy, plakaty a nie raz również oryginalne prace można było oglądać i kupić dla swoich czterech ścian.

Dla mnie największą furorę zrobił pomysł tak fantastyczny w swojej prostocie. Wowbaki to ludzie, dzięki którym w końcu będę mógł przyozdobić swój pokój kwiatami, których nie pozbawię życia. Piękne kaktusy różnych wielkości i kolorów są bowiem ręcznie uszyte i posadzone w doniczkach tak trochę na niby, nie ma więc obawy o podlewanie czy wystawianie na słońce. Dla mnie bomba!

Jeśli chodzi o jedzenie to nie rzuciłem się po wariacku jak rok temu na wszystkie możliwe przysmaki jakie były. Podszedłem zdroworozsądkowo, odpuściłem serniki, które już rzadko mnie zaskakują, natomiast dałem się namówić na calzone z hummusem i warzywami. Nie było błędem natomiast powtórzenie dania głównego z zeszłego roku, mianowicie postawiłem na hot-dogi od Lula. To starzy wyjadacze tego typu imprez. Ich propozycję są nie tylko fenomenalne w smaku ale równie fotogeniczne. Mniam!

Jeszcze jutro będziecie mieli okazję wybrać się na spacer do parku Kasprowicza i zajrzeć na obiad i/lub deser do Areny. Niedzielna porcja festiwalu rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do zachodu słońca w okolicach godziny 18. Tymczasem zostawiamy Was z fotorelacją z dnia dzisiejszego, miejcie jednak świadomość, że to tylko przedsmak tego wydarzenia. Sugerujemy wybranie się i osobiste spróbowanie smaku w pełnej okazałości!

⬇️Niezbędne informacje: ⬇️

?9.02 (sobota) – 11:00-19:00,
?10.02(niedziela) – 11:00-18:00,
?ul. Wyspiańskiego 33, Arena Poznań

‼️ Wstęp biletowany od 11:00-13:00, po godzinie 13:00 wstęp bezpłatny,

?Koszt biletu – 5zł,

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!