Strona główna Ciekawostki Dziś przypada dzień zimowej jazdy rowerem do pracy! Pochwalcie się jak poszło! :)

Dziś przypada dzień zimowej jazdy rowerem do pracy! Pochwalcie się jak poszło! :)

0
Dziś przypada dzień zimowej jazdy rowerem do pracy! Pochwalcie się jak poszło! :)

Rewelacyjnym sposobem na walkę ze smogiem, z którym borykają się duże miasta jest wybór bardziej ekologicznych środków transportu. Dobry wpływ na środowisko oraz poprawianie naszego zdrowia to nie jedyne zalety, które przekonują tysiące ludzi do wyboru rowerów, nawet zimą.

Przeczytaj też: Rozwój rowerowej infrastruktury w Warszawie! 

Dzisiaj, 8 lutego przypada Dzień Zimowej Jazdy Rowerem do Pracy, i chociaż brzmi to jak wymyślone święto, to wciąż jest dobry argument, żeby celebrować i propagować dobre rozwiązania. Mimo, że wiele osób porusza się rowerem na co dzień, celem akcji jest nakłonienie większej ilości ludzi do tego wspaniałego środka transportu. Inicjatywa jest międzynarodowa, ale jej lokalni zwolennicy pojawiają się również w wielu miastach w Polsce, w tym w Poznaniu.

Poznańska społeczność rowerowa wypada bardzo dobrze na tle pozostałych Polskich miast. Świadczy o tym chociażby wspominany przeze mnie w tym tekście rekordowy sezon rowerów miejskich, które już niebawem powrócą na ulice. Uświadamianie i zrzeszanie rowerzystów i rowerzystek z okolic Poznania to jedne z głównych zadań stowarzyszenia Rowerowy Poznań. Aktywnie działająca inicjatywa Rowerowy Poznań, po raz kolejny podjęła się zarządzania wydarzeniem w stolicy wielkopolski. Stworzone na potrzeby święta wydarzenie na facebooku zachęca rowerzystów i rowerzystki do podzielenia się swoimi doświadczeniami z rowerowej codzienności. Inicjatorzy zachęcają do dołączenia do akcji na facebooku i śledzenia aktywności innych rowerzystów, w końcu w tłumie siła!

Jesteśmy społecznością miejskich rowerzystów w Poznaniu. Staramy się o dobrą infrastrukturę, inspirujemy, uczymy, spędzamy ciekawie czas.

Dzień zimowej jazdy rowerem do pracy jest organizowany globalnie już od siedmiu lat. Na wspomnianej wyżej stronie znaleźć można klasyfikację, w której zobaczyć można, w którym mieście na ulice wyjechało najwięcej uczestników. To nadaje wydarzeniu atmosfery rywalizacji, choć organizatorzy zaznaczają, iż jest ona przyjacielska.

Tydzień temu poznańscy rowerzyści dołączyli do międzynarodowej inicjatywy: Dzień zimowej jazdy rowerem do pracy -…

Publisert av Rowerowy Poznań Torsdag 15. februar 2018

Pragniemy, aby Poznań stał się miastem przyjaznym dla rowerów i aby każda poznanianka i każdy poznaniak mogli bezpiecznie dojechać na rowerze tam gdzie chcą, niezależnie od wieku czy statusu społecznego: na zakupy,do szkoły, na uczelnię, do pracy, na spotkanie biznesowe, do klubu seniora. Chcemy, by turyści odwiedzający nasze miasto, mogli też bezpiecznie poruszać się po nich na rowerach.
Aby to osiągnąć potrzebne są drogi rowerowe i inne udogodnienia – jeśli takowe powstaną, ruch rowerowy w mieście znacznie wzrośnie. Zmaleją wtedy korki, zużycie dróg, hałas i zanieczyszczenie powietrza. Miasto stanie się bardziej ciche, przyjazne dla ludzi. Nie jest to utopia. Kto nie wierzy, niech wybierze się do Danii, Holandii lub Niemiec.

źródło: Rowerowy Poznań

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!