Strona główna Ciekawostki Elementarz dla Polaków już w sprzedaży!

Elementarz dla Polaków już w sprzedaży!

0
Elementarz dla Polaków już w sprzedaży!

Bolesław Chromry od jakiegoś czasu jest najbardziej rozpoznawalnym rysownikiem w internecie. Jego satyryczne komentarze prawdopodobnie przewinęły się przez Wasze facebooki, ale jego prace mogliście też spotkać na wielu wystawach, w których brał udział. Na zamknięcie bardzo owocnego roku twórczego artysta postanowił wydać elementarz.

Sklep otwarty 365 dni w roku, bez pracowników w.. Poznaniu!

Staram się rysować prawdę. Często oczywistości, które z jakichś powodów przenoszę na papier spotykają się ze zrozumieniem mas użytkowników fesjbuka i instagrama. To bardzo miłe. Nie będę ściemniać, że rysuję do szuflady. Żaden twórca nie rysuje do szuflady.

Elementarz Polski dla Polaka i Polki z Polski to już czwarta publikacja z ilustracjami Bolesława Chromrego. Ciepło przyjęty w zeszłym roku Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę umożliwił powstanie kolejnego tytułu, gdzie na pozór zabawne obrazki wrzucają nas w tragikomizm otaczającej nasz rzeczywistości.

Polskę trudno jest zrozumieć. A co dopiero wytłumaczyć na obrazkach. Bolesław Chromry podjął się heroicznej próby narysowania i opisania najważniejszego kraju na świecie. Elementarz to encyklopedia wiedzy, którą niby wszyscy posiadamy, ale próbujemy o niej zapomnieć i zamieść pod dywan. Chromry wyciąga te trupy z szafy i sadza je przy stole nakrytym biało-czerwoną flagą i ironią, która jest niezbędna, żeby w Polsce przetrwać.

Książka byłaby oczywiście lepsza, gdybym się znalazła w gronie sportretowanych ludzi, których trzeba znać, ale nawet mimo tego braku polecam ją WZIĄĆ sobie do serca wszystkim Polakom. Także tym prawdziwym (testy na polskość w środku). Polecam. Anna Dziewit

Imprezowy sylwester w Poznaniu! Sprawdź nasze propozycje! 

Rysunki przedstawiają przeróżne rzeczy w śmieszny, nie raz bulwersujący sposób. Nie które słowa nie każdy z nas używa. Jednakże warto poznać od środka i dokładnie treść całej książki. Polacy powinni wziąć sobie do serca zawartość dzieła. Prawdziwy Polak powinien znać Polskę z prawidłowej polszczyzny, a warto poznać ją z drugiej strony. W książce przedstawione teksty o polskości w inny sposób, warto je poznać i zajrzeć do środka naszego opisywanego dzieła. Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa Ha!art o TUTAJ, natomiast jeśli jesteście ciekawi co jeszcze autor ma do powiedzenia na temat naszej ojczyzny, udostępniona została godzinna rozmowa Huberta Urbańskiego z Bolesławem Chromrym.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ! 🙂