Strona główna Muzyka Decybele Dizajnu. Wybierz najlepszą okładkę 2018 roku!

Decybele Dizajnu. Wybierz najlepszą okładkę 2018 roku!

0
Decybele Dizajnu. Wybierz najlepszą okładkę 2018 roku!

Nie da się ukryć, że grudzień jest czasem podsumowań i plebiscytów – wszystko i wszyscy dążą do zdobycia tytułu najlepszego. Najlepszym słowem roku został „dzban”, najlepszą europejską aktorką Joanną Kulig, najlepszy filmem „Zimna Wojna”. Która okładka zostanie uznana za najlepszą? Decyzja jest zależna zarówno od profesjonalnego sztabu jurorów, jak i od amatorskich fanów ciekawej estetyki. Głosowanie trwa!

Szósta edycja Cover awArts nie tylko prezentuje rekordową liczbę muzycznego dizajnu, ale również daje pole do popisu słuchaczom. Każdy może wybrać aż 10 okładek spośród zgłoszonych 242 projektów. Głosy internautów będą stanowiły połowę oceny, zaś za drugą połowę odpowiadają jurorzy. Sposób głosowania organizatorzy porównują nieco do tego znanego z Eurowizji. Zaznaczają, że dzięki takiej formie plebiscyt nabiera ciekawej perspektywy i zyskuje szerszego spojrzenia.

Głosować można na stronie decybeledizajnu.com

fot: źródło

W jurorskim gronie zasiadają osoby związane z estetyką, dizajnem, grafiką czy modą. W tym roku do składu jury dołączają Edgar Bąk, Patryk Hardziej, Wilhelm Sasnal, Norman Leto. Oprócz połowicznego wpływu na wyniki całego plebiscytu, jury wyróżnia także najlepszą oprawę graficzną. W ubiegłym roku spośród laureatów można było znaleźć Szprycra Taco Hemingwaya, Nowy Kolor Otsochodzi oraz SZUM  Hatti Vatti. Tytułem najlepszej wizualizacji muzyki cieszyła się okładka Kawalerki Bitaminy.

Decybele Dizajnu zabierają najlepsze okładki w podróż po Polsce. Estetyczne tournee pozwoli nam ujrzeć najlepsze muzyczne grafiki z bliska, stanowi też ciekawą formę promocji sztuki grafiki. Tegoroczna edycja jest już szóstą i, jak zakładają organizatorzy, będzie jeszcze większa. Tyczy się także Decybolowego Tournee, który obejmuje coraz większą liczbę przystanków. O tym, które okładki zostaną zabrane w podróż zdecydować można do 6 stycznia.

fot: źródło

Dotychczas we wszystkich edycjach oddano aż 155 824 głosy. Udowadnia to, że zainteresowanie okładkami zaczyna rosnąć. Zapowiadana od lat 80. śmierć okładki wciąż nie nadeszła. Co więcej, winyle na dobre wróciły do sklepów. Po okresie stagnacji na rynku dizajnu muzycznego pojawił się wysyp kreatywnych opakowań. Fala rewolucji nadeszła od strony hip-hopu, ogarnęła alternatywę, a w końcu i mainstream. Wielu twórców zaczęło się specjalizować w okładkach płyt – mówią Decybele

Okładki to nie tylko wizytówka albumu, ale sztuka sama w sobie. Zauważają to twórcy, którzy dopieszczają albumy w stu procentach, dbając o szatę graficzną nawet na równi z muzyką. Wielu artystów ceni sobie spójność pomiędzy okładką, grafikami promującymi a nawet estetyką profili w social mediach. Przykładem jest Dawid Podsiadło, którego okładka scalała wszystkie pozostałe promocje w jedną całość.

Małomiasteczkowego również można znaleźć wśród biorących udział w konkursie. Towarzyszy mu tuzin innych oryginalnych, szokujących okładek. Dostrzeżmy te o najciekawszej estetyce i wyróżnijmy w plebiscycie Cover AwArts 2018.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

Przeczytaj także: Wrocław pod choinką