Bądź bohaterem, adoptuj pszczołę!

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Pewnie nie raz słyszeliście, że gdyby nie było pszczół, to nie byłoby nas, ale czy jest to prawda? Otóż, po części tak! Aż 3/4 naszego pożywienia zależne jest od pracy pszczół. Mielibyśmy więc sporo kłopoty gdyby zniknęły. Niestety ostatnimi czasy jest ich coraz mniej i to przez nas! Dlatego czas to naprawić. Czas adoptować pszczołę!

Adoptuj pszczołę to akcja społecznościowa Greenpeace mająca na celu budowanie środowiska przyjaznego pszczołom. Adoptujący pomagają pszczołom miodnym i dziko żyjącym. Tegoroczna akcja to już 6 edycja wydarzenia. W tym roku cel to adopcja 125 000 pszczół, a do tej pory zaadoptowano ich 85773. Tegoroczna akcja kończy się za niecałe 2 dni, więc musimy działać.

Zobaczcie na co zbierane są w tym roku pieniądze

- Advertisement -

Do tej pory we wszystkich akcjach Adoptuj pszczołę udało się m.in. postawić 100 hoteli dla dzikich pszczół, odbudować pszczelą populację w Przyczynie Dolnej, gdzie w ciągu jednej nocy, w wyniku zatrucia pestycydem, zginęło kilka milionów pszczół, przekazać pszczelarzom z Bieszczad elektryczne pastuchy, które zabezpieczają pasieki przed niepożądaną obecnością niedźwiedzi oraz przeprowadzić akcje edukacyjne dla rolników, uczniów i mieszkańców regionów, gdzie pszczół jest dużo.

Dlaczego trzeba chronić pszczoły i jak przyczyniliśmy się do zmniejszenia ich populacji?

Organizatorzy odpowiadają:

Aż 3/4 tego, co jemy, zależne jest od pracy pszczół. […] Gdyby zniknęły, około 1/3 roślin uprawnych musiałaby być zapylana w inny sposób (np. ręcznie), a nasza dieta stałaby się nie tylko bardzo monotonna, ale przede wszystkim droga. Niestety od jakiegoś czasu pszczołom wiedzie się coraz gorzej, w dużej mierze przez działalność człowieka, w tym wykorzystywane w rolnictwie toksyczne pestycydy i zanikanie naturalnych siedlisk zapylaczy. W samej Europie roczna wartość zapylania to około 22 miliardy euro. […] wartość pracy pszczół dla polskiego rolnictwa przekracza 4,1 mld zł rocznie! Nawet hodowla zwierząt i produktów odzwierzęcych jest zależna od pracy pszczół, które zapylają wiele roślin uprawianych na pasze. Oprócz roślin uprawnych, także ogromna większość dziko rosnących roślin (około 90%) wymaga udziału owadów w procesie zapylania. Bez pszczół świat stałby się szary i monotonny, odżywialibyśmy się zbożami (są wiatropylne), algami, grzybami. Pszczela apokalipsa zmieniłaby nasze życie nie do poznania.

cytat: źródło

Jak widać, od pszczół zależy znaczna część naszego życia. Bez nich zniknęłaby nie tylko większość naszego ulubionego pokarmu, a także zabrakłoby niektórych z roślin, które również mają wpływ na nasze funkcjonowanie. Przekonaliśmy was?

Adoptuj!

Jeżeli was przekonaliśmy, to zapraszamy na stronę adoptujpszczole.pl. Proces adopcji jest bardzo prosty. Wybieracie ilość pszczół, jaką chcecie adoptować, jedna pszczoła=2zł, i klikacie przycisk – Adoptuję!. Istnieją dwa sposoby adopcji. Pierwszy, to adopcja jednorazowa, a drugi to adopcja regularna, comiesięczna. Jeżeli chcecie regularnie adoptować pszczoły, to wystarczy, że pod przyciskiem Adoptuję! zaznaczycie opcję, która to umożliwia. Oczywiście każda z adopcji jest jedynie wirtualna 🙂 W ramach podziękowania za adopcję czekają na was prezenty od organizatorów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o korzyściach z pomagania pszczołom oraz o prezentach dla adoptujących, to ponownie odsyłamy was do strony adoptujpszczole.pl.

Adoptujcie, przekażcie wiadomość swoim znajomym i bliskim!

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZDJĘCIA NA KRAWĘDZI ŻYCIA I ŚMIERCI – ANGELA NIKOLAU NIE BOI SIĘ ŚMIERCI – f7dobry.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? – dowiedz się tutaj!