Rozśpiewane rodzeństwo – Kwiat Jabłoni

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Czasami z rodziną dobrze na zdjęciu, a czasami na scenie. Kasia i Jacek Sienkiewicz to młode, utalentowane rodzeństwo, które od niedawna zachwyca swoją muzyką.

Mandolina w rękach Jacka, stanowcze uderzanie w klawisze Kasi i taniec ich wokali. Wszystkiego dopełnia elektronika, dzięki której mamy wrażenie, że na scenie jest o wiele więcej muzyków. W jednych z wywiadów Jacek wyjawia, że być może rozszerzą skład zespołu o więcej instrumentalistów. Na razie jednak świetnie radzą sobie we dwójkę.

Z moim bratem potrafię jedynie grać na nerwach rodziców, tymczasem Jacek i Kasia ot tak tworzą kolejne piosenki. Kwiat Jabłoni, duet, jaki tworzą, funkcjonuje od marca 2018 roku. W zaledwie pół roku udało im się dotrzeć do niebywałej rzeszy odbiorców. Piosenka „Dziś późno pójdę spać” ma już niemal 3,5 miliona wyświetleń. Co sprawiło, że Kwiat Jabłoni tak zachwyca?

- Advertisement -

Jeden z fanów nazwał wokali Kasi „przedwojennym”. W jej śpiewie jest pewnego rodzaju czystość, prostota, która kojarzy się z zeszłymi dekadami. W zestawieniu z głębokim, niskim wokalem brata oraz klasycznymi instrumentami, duet osiąga wyjątkowe brzmienie. Utwory Kwiatu Jabłoni są specyficzne, niepowtarzalne – bardzo trudno wskazać inny duet, zespół, który grałaby podobnie. Wspomniane wcześniej „Dziś późno pójdę spać” jest jednocześnie lekkie, beztroskie, ale również refleksyjne. Folklor, pop, elektronika i mandolina – czego chcieć więcej?

fot: źródło

Na pytanie o pochodzenie nazwy Kasia i Jacek wspominają tanie wino jabłkowe o uroczej nazwie Kwiat Jabłoni, jakie piło się w PRL-u. Opowiadają również o jabłonkach, jakie otaczają ich dom – dzieciństwo kojarzy im się właśnie ze zbieraniem jabłek w sadzie. Co więcej, Kwiat Jabłoni rozpoczyna się od pierwszych liter ich imion. Widać, że nazwa jest dopracowana i przewrotna – nawiązuje zarówno do peerelowskich alkoholi, jak i dzieciństwa muzyków.

Premiera pierwszej płyty duetu zaplanowana jest na 1 lutego. Prawdopodobnie pomieści w sobie 11 pełnych utworów. Kwiat Jabłoni nie odpoczywa, czekając na swój premierowy krążek. Jesienna trasa koncertowa już trwa – za kilka dni Kasia i Jacek zagrają w Poznaniu, przed nimi jeszcze m.in Wrocław, Warszawa, Rzeszów. Kilka z koncertów są już wyprzedane, lokalizacja niektórych z nich musiała ulec zmianę, ze względu na ogromne zainteresowanie. Pierwsze koncerty bratersko-siostrzanego to możliwość poznania piosenek z jeszcze nieukazanej się płyty w kameralnej przestrzeni.

Przeczytaj: KWIAT JABŁONI ZABRZMI W STAREJ PIWNICY

fot: źródło

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? – dowiedz się tutaj!

Przeczytaj także: Bądź bohaterem, adoptuj pszczołę!