1968 – Czas Rewolucji

0
565

fot: źródło

Centrum Sztuki Filmowej, Kino Kosmos i Instytucja Filmowa SILESIA FILM, wzięli na tapetę zmiany polityczne w świecie i postanowili je nam przybliżyć. Dziś w godzinach 18:00  – 20:00 w Katowicach, przyszedł czas na kolejny seans.

Na ulicy Sokolskiej 66 w Katowicach, dzieją się niesamowite rzeczy. Organizatorzy dostrzegli, jak bardzo zmienił się świat 50 lat temu – wszystko uległo zmianie o 180 stopni za sprawą rewolucji politycznych, społecznych, obyczajowych i kulturalnych. Dlatego też wyszli z inicjatywą przybliżenia nam historii, której nie każdy jest świadomy. Stąd właśnie pomysł na filmową opowieść o wydarzeniach sprzed 50 lat – o tym, co się wydarzyło, a także jakie były (i są nadal) skutki i konsekwencje.

fot: źródłó

Całość ma wymiar międzynarodowy, bowiem każdego miesiąca będą prezentowane filmy z różnych krajów, które odnoszą się do wydarzeń i atmosfery tejże epoki.

Jest to połączenie nauki i przyjemności – wraz z seansem filmowym, wzbogacamy swoją wiedzę historyczną, poznajemy perełki kinematografii, a także spędzamy czas na obcowaniu z tak zwaną kulturą wyższą. Genialna inicjatywa, z którą mamy szansę zetknąć się jeszcze dziś!

W PROGRAMIE

9 maja, środa, godz. 18:00

MARCOWE MIGDAŁY
reż. Radosław Piwowarski
Polska (1989), 89 min

Bilety:
bilety
_________
13 czerwca, środa, godz. 18:00

„PO MAJU”
(Après mai)

reż. Olivier Assayas („Personal Shopper”, „Sils Maria”)
Francja (2012), 122 min

{{.MFF Wenecja: Najlepszy scenariusz.}}

Bilety:
bilety
_________
9 lipca, poniedziałek, 18:00

„DON’T LOOK BACK”

reż. D.A. Pennebaker
USA (1967), 96 min

Bilety:
bilety
_________
1 sierpnia, środa, 18:00

„ZDOBYĆ WOODSTOCK”
(Taking Woodstock)

reż. Ang Lee („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Ostrożnie, pożądanie”, „Życie Pi”)
USA (2009), 120 min

{{.MFF Cannes: Konkurs główny.}}

Bilety:
bilety
_________

● Wszystkie informacje o filmach + BILETY:
bit.ly/czas_rewolucji

 

Co sądzicie o takiej formie nauczania? 🙂 Wybieracie się na projekcję?

Poprzedni artykułDlaczego warto odwiedzić Łódź?
Następny artykułNie wiesz co robić w weekend? Odwiedź Poznań!
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.