Dlaczego warto odwiedzić Łódź?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Nasze pierwsze spotkanie odbyło się w 2013 roku, ale nie odwiedziłam zbyt wielu miejsc. Do drugiego doszło tym roku zimą. Już wtedy wydawało mi się, że Łódź da się lubić. Jednak kropkę nad „i” postawiono tydzień temu, kiedy to w poszukiwaniu odpoczynku postanowiłam udać się do Łodzi i dać miastu kolejną szansę.

Był to spontaniczny wyjazd, ale okazało się, że w ten sam weekend Łódź obchodziła swoje 595 urodziny! Spędziliśmy w mieście dwa dni, ulice były pełne lokalsów i turystów, którzy przyjechali świętować i wziąć udział w wydarzeniach, które zorganizowało miasto.

- Advertisement -

Cel naszego wyjazdu był troszeczkę inny, dlatego też nie wzięliśmy udziału w żadnych koncertach odbywających się na Placu Wolności, czy innych atrakcjach. Postawiliśmy na wypoczynek, raczej z dala od wielkiego tłumu.

Trzeba przyznać, że cel został spełniony, a moja sympatia do tego miasta wzrosła do tego stopnia, że najchętniej planowałabym następny wyjazd.

Dlaczego tak się stało? Dlaczego warto odwiedzić Łódź? Jest kilka rzeczy, które wyróżnia Łódź od innych miast i to właśnie one są idealnym pretekstem do odwiedzenia miasta.

  • Murale

Choć wydaje się to banalne, a murale znajdziemy w każdym większym mieście, to trzeba przyznać, że Łódź posiada jedne z piękniejszych.

Źródło: [klik]

Źródło: [klik]

Źródło: [klik]

  • Łódź naprawia, a nie burzy 

To jest coś co dla mnie najbardziej przemawia na korzyść Łodzi. Chodząc ulicami widzimy, że stare budynki są odnawiane, a nie burzone. Zachowane są zazwyczaj w takim stylu w jakim powstały.

  • Ulica Piotrkowska 

Najsłynniejsza ulica w Łodzi, ale też trzeba przyznać, że najpiękniejsza. Stare kamienice, ogródki, restauracje. To właśnie tam rozgrywa się całe życie towarzyskie.

Źródło: Google

  • Restauracje i kawiarnie

Moja ulubiona część Łodzi. Wiedzieliście, że w tym mieście możecie zasmakować kuchni ormiańskiej, bułgarskiej, izraelskiej, rosyjskiej i tak dalej? Nie często spotyka się tyle kuchni świata w jednym miejscu. Warto ich spróbować i zasmakować odrobiny kultury innych krajów.

Gdyby tego było mało, Łódź może pochwalić się także pięknymi miejscami z kawą. Jedną z nich jest Format, gdzie serwują także przepyszne śniadania.

Lubicie Łódź? Jeśli tak to za co? 😀