10 najbardziej nawiedzonych posiadłości na świecie. Wchodzimy?

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W tych domach straszy! Są opuszczone, zrujnowane, słychać w nich głosy, płacz dzieci, czuć obecność złych mocy – na nawiedzone domy można trafić wszędzie. Przygotowaliśmy listę najsłynniejszych nawiedzonych domów na świecie. Odważylibyście się wejść?

W każdym zakątku świata można posłuchać legendy o tajemniczych domach, miejscach, duchach i historycznych zbrodniach oraz sekretach, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nawiedzone domy i budowle znajdą się prawie w każdym mieście.

W tych domach straszy najbardziej. Zanim poznasz, które to domy, pamiętaj – nie brakuje osób, które upiorne historie stwarzają z najmniejszej plotki. Mi na samą myśl o ziarnku prawdy, które może kryć się w każdej legendzie robi się zimno i przechodzą mnie dreszcze. Zaczynamy!

- Advertisement -

1. Wersal, Francja

Pałac królewski w Wersalu, zdjęcie: facebook.com

Pałac wersalski (Chateau de Versailles) to symbol królewskiej Francji, to żelazny punkt zwiedzania okolic Paryża. Wersal to najsłynniejszy pałac Francji. Od trzydziestu lat znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W miejscu tym odbywało się także wiele historycznych wydarzeń, np. podpisanie Traktatu Wersalskiego w 1919 roku kończącego Pierwszą Wojnę Światową. Znajdują się w pałacu sala lustrzana jest jednym z najbardziej porażających bogactwem pokazem królewskiej władzy. Nie brakuje także wiele historii dotyczących duchów pojawiających się w tym miejscu.
Źródło: ToucanWings / CC BY-SA 3.0

2. Zamek Glamis, Szkocja

zdjęcie: facebook.com

To jeden z najsłynniejszych nawiedzonych zamków Wielkiej Brytanii. Znajdziecie go niedaleko wioski Angus w Szkocji. Od XIV wieku mieszkała tu rodzina Lyon. Sam budynek przechodził wiele zmian, szczególnie tuż przed odwiedzinami Marii I Stuart w 1562 roku. Wokół tej posiadłości krąży wiele legend, oczywiście ma on swojego ducha: kobietę pozbawioną języka. Oprócz niej jest także szara dama, czy duch służącego chłopca. W tym zamku znajduje się także sala Duncana, nazwana tak ze względu na to, że William Szekspir umieścił w niej scenę zabicia króla w sztuce “Makbet”. Coś zdecydowanie jest tutaj na rzeczy.
Źródło: Commons Wiki / CC SA 1.0

3. Posiadłość Hinton Ampner, Wielka Brytania

źródło: wikimedia.org

To miejsce także znane jest z tego, że tu straszy. Posiadłość Hinton Ampner zyskała sławę głównie przez duży, piękny ogród oraz kolekcję mebli i pamiątek. Ogród ma aż 5 hektarów i splata się w nim wiele stylów. Wnętrze budynku zdobią obrazy: cykl o porach roku oraz trójwymiarowe wizerunki aniołów w wersji monochromatycznej. Aktualnie właścicielem budynku jest National Trust for Places of Historic Interest or Natural Beauty. Zwiedzający mogą przyjechać i obejrzeć budynek oraz ogród. W tym miejscu odbywają się także imprezy charytatywne. Jednak poza pięknym miejsce miejsce to sławne jest także ze złej sławy. Pod koniec XVIII wieku mieszkańcy twierdzili, że duchy wypędziły ich z domu. Budynek został rozebrany i przeniesiony o 50 metrów na południe.
Źródło: Rewndland / CC BY-SA 3.0

4. Borgvattnet, Szwecja

cold but beautiful day today ❄⛄

Post udostępniony przez Toril ? (@toril_irene)

To najsłynniejsza nawiedzona parafia w północnej Szwecji. W 1876 roku zbudowano tam plebanię, która do dzisiaj znana jest z tego, że jest nawiedzona. Jak podaje unityline.pl pierwsze informacje, że tam straszy odnotowano w 1927 roku w księgach wikarego. Osoba odbierająca pranie poinformowała, że jakoby miała być obalona przez tajemniczą niewidzialną siłę. Także pastor Nils Hedlund opisywał wtedy w swoim dzienniku niepokojące głosy, które słyszał w środku nocy. Duchowny nie mógł ustalić skąd pochodziły, wzmocniony wiarą, podchodził do nich jednak bez obaw. Ale już jego następca, Rudolf Tängdén, opowiadał, że widział na plebani ducha kobiety. Pojawiła się nieoczekiwanie w korytarzu i dość szybko znikła. Zjawy widywał również kolejny mieszkaniec nawiedzonego domu, pastor Otto Lindgren. Nie tylko słyszał budzące trwogę krzyki, ale widział też, jak przedmioty same się poruszały! Tymczasem nikt ich nie dotykał! Wtedy stało się jasne, że duchy zadomowiły się już na dobre na plebani.

W 1941 roku w gościnnym pokoju nawiedzonej plebani nocowała pewna dama, która obudziła się w środku nocy wyraźnie czując czyjąś obecność. Gdy otworzyła oczy, z przerażeniem spostrzegła trzy siedzące na sofie kobiety. Były staromodnie ubrane i przenikliwie się w nią wpatrywały. Gdy przerażony gość zapalił światło, widmowe postacie powoli rozpłynęły się w powietrzu. Aktualnie można odwiedzić to miejsce, jest tam nawet kawiarnia. A osoby, które odważą się przespać tam noc, następnego dnia otrzymują certyfikat poświadczający noc w nawiedzonym domu.
Źródło: Wiki Commons / Lars Falkdalen Lindahl

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koh Tao w Tajlandii – dlaczego ma złą reputację? – f7city.pl

5. Amityville, Stany Zjednoczone

Ronald DeFoe Jr. to masowy morderca, który w listopadzie 1974 roku zastrzelił swoich rodziców oraz czwórkę rodzeństwa. Maskara miała miejsce w małej miejscowości w hrabstwie Suffolk – w Amityville. Po roku dom znalazł nowych właścicieli rodzinę Lutz. Nowi właściciele cieszyli się z taniego domu, jednak nagle zaczęli zauważać i słyszeć dziwne rzeczy. Najmłodsza córka Lutzów bawiła się z niewidzialną koleżanką, którą zamordował starszy brat. Z zakamarków domu dochodziły tajemnicze odgłosy, na ścianach pojawiała się tajemnicza maź. Niekiedy kątem oka można było zauważyć coś na kształt zarysów postaci, które momentalnie znikały. Przeprowadzone egzorcyzmy i modlitwy spotęgowały częstotliwość tych zdarzeń. W 1976 roku dwójka badaczy zjawisk paranormalnych wykonała tam serię zdjęć i filmów używając między innymi podczerwieni. Natrafili na wizerunek małego chłopca, który do złudzenia przypominał najmłodsze dziecko z rodziny DeFeo.
Źródło: Wiki Commons

6. Las Aokigahare, Japonia

zdjęcie: facebook.com

„Las śmierci”, „las samobójców”, „Morze Drzew” lub „Japoński las demonów” – tak nazywany jest las u podnóża gór Fuji oraz Aokigahare. To najpopularniejsze miejsce wśród chcących odebrać sobie osób życie w Japonii. Od 1950 roku miało tam miejsce 500 potwierdzonych przypadków. Las ma powierzchnię 3500 hektarów. Lokalne władze zaczęły patrolować las oraz umieszczać w jego obrębie znaki zachęcające do zwrócenia się o pomoc do specjalisty, aby zapobiec samobójstwom. Las ten ma opinię nawiedzonego miejsca przez duchy tych, którzy odebrali sobie tam życie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koh Tao w Tajlandii – dlaczego ma złą reputację? – f7city.pl

7. Wyspa Poveglia, Wenecja we Włoszech

zdjęcie: facebook.cok

8. Dom Winchester, Stany Zjednoczone

Nieukończona rezydencja Sary Winchester, wdowy po Williamie Winchesterze, dziedzicu fortuny Olivera Winchestera. Jest jedną z atrakcji San Jose, stolicy hrabstwa Santa Clara stanu Kalifornia. Słynie z niezwykłych elementów architektonicznych, jego właścicielka prawdopodobnie wierzyła, że uchronią ją przed duchami. Powszechnie uchodzi za nawiedzony. Jest jednym z historycznych rezerwatów stanowych.
Źródło: Wiki Commons.

9. Twierdza Tower w Londynie, Wielka Brytania

zdjęcie: simple.wikipedia.org

Tower of London było więzieniem, z którego podobno nie było ucieczki, ponieważ wejście było zaraz nad wodą – podpływano łódkami i tam prowadzono więźniów do celi. Trudno zliczyć ile dusz może się błąkać po tamtejszych korytarzach. Symbolem Tower są kruki. Popularna legenda głosi, że dopóki na wieżach Tower będą żyły kruki, tak długo trwać będzie imperium brytyjskie.

10. Wyspa lalek, Meksyk

zdjęcie: facebook.com

Wyspa lalek to niewielka wyspa w Meksyku położona na wschodnich obrzeżach miasta Meksyk, w dzielnicy Xochimilco. Jest to podmokły i pocięty kanałami obszar wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wysepka stanowi nietypową atrakcję turystyczną, znajdują się na niej setki starych i zniszczonych lalek zawieszonych na drzewach. Niszczejące i okaleczone lalki oraz ponure otoczenie wysepki tworzą mroczny nastrój. Na wyspę można się dostać jedynie drogą wodną. Według niektórych podań w tamtejszym jeziorku utopiła się mała dziewczynka. Są tacy, którzy z przekonaniem mówią o tym jak to lalki mają się ruszać, czy otwierać oczy.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow.pl
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie zaglądaj do f7sport.pl