Zwierzęta, o których istnieniu nie miałeś pojęcia

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

W filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – o którym pisaliśmy tutaj – pojawia się wiele magicznych, wyjątkowych stworzeń. Jednak nie tylko świat wykreowany przez JK Rowling pełen jest nietypowych zwierząt. W świecie ludzi również można znaleźć żyjątka o niebywale oryginalnym wyglądzie – można pomyśleć, że niektóre z nich uciekły z walizki Newta Skamandra, badacza magicznych stworzeń.

Waran z Komodo

Nazywany jest również smokiem z Komodo, chociaż mi bardziej przypomina małego dinozaura. Jest to największa ze współcześnie żyjących jaszczurek, samce ważą nawet 90 kilogramów. Żywią się kręgowcami, ptakami, a także ssakami – są na tyle silne, że atakują konie, bawoły czy kangury. Siła uderzenia jego ogona wynosi 2 tony. To wszystko sprawia, że waran z komodo nie przedstawia się jako miłe, urocze zwierzątko.

- Advertisement -
fot: źródło

Tremoctopus Blanket Octopus

Za to ośmiornice blanket octopus – czyli ośmiornice koc – wydają się znacznie milsze. Te głowonogi mogą przypominać superbohaterów, które płyną po oceanie z rozpostartą, wielką peleryną. Przede wszystkim uderza duża różnica pomiędzy samcami i samicami. Peleryny żeńskich blanket octopus sięgają nawet 2 metrów, tymczasem samiec ma zaledwie kilka centymetrów.

fot: źródło

Jackalope

Wokół tych rogatych zająców powstało wiele mitów i legend. Nazwa jackalope to połączenie słów ‘jackrabbit’ (zając) i ‘antelope’ (antylopa). Popularności przysporzyły im przede wszystkim publikacje Kreidera i Bartletta – dopiero w późniejszych latach okazało się, że na zdjęciach tych badaczy widoczny jest wypchany królik ze zmontowanymi rogami młodej antylopy. Czy więc jackalope istnieją? Owszem, ale nie stanowią odrębnego gatunku tak jak wcześniej sądzono. Są to zajęczaki zarażone wirusem CRPV – narośla na ich pyszczku wcale nie muszą mieć kształtu rogów.

fot: źródło

Big eye tresher

I chociaż wielkie oczy to domena postaci z kreskówek, gwarantuje, że ten rekin nie pochodzi z bajki. Jego wyjątkowe oczy nie tylko sprawiają, że rekin nabiera sympatyczniejszego wyglądu, ale również pozwalają mu polować w słabym oświetleniu. Nietuzinkowy jest również jego fioletowy, metaliczny kolor.

fot: źródło

Modliszka storczykowa

I chociaż nie jestem fanką owadów, to modliszka storczykowa skradła moje serce. Do złudzenia przypomina kwiaty storczyków – nie tylko ma podobne umaszczenie, ale również kształt. Wygląda jak kwiat, a równocześnie jest jedną z najagresywniejszych gatunków modliszek. Skrywa się właśnie w storczykach, gdzie może z zaskoczenia zaatakować.

Przeczytaj także: Złote Lwy 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozdane!

fot: źródło

Ambystoma meksykańska

Drapieżny płaz ogoniasty o wyglądzie małego, słodkiego stworka. Te, które żyją w warunkach sztucznych, mają biało-różowe umaszczenie. Co ciekawe, ambystomy mają zdolność regeneracji utraconych części ciała. Kiedyś były gatunkiem jadalnym, sprzedawanym na targach – obecnie handel nimi jest zabroniony.

fot: źródło

Artykuł: źródło

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!