Powrót do świata magii w towarzystwie fantastycznych zwierząt

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Niemal tak samo pasjonujące jak historia Harry’ego Pottera jest życie innego wybitnego czarodzieja, Albusa Dumbledore’a. W książkach o Harrym znajdziemy jedynie wzmianki o przyjaźni i późniejszej walce Dumbledore’a z Gellertem Grindelwaldem. Za to film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda rzuca nowe światło na wydarzenia sprzed siedemdziesięciu lat, rozwiewa wątpliwości i dostarcza zaskakujących informacji o świecie magii.

Dwa lata temu do kin trafiły Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć – pierwsza część historii Newta Skamandera, autora podręcznika o magicznych stworzeniach, z którego w późniejszych latach korzystał Harry Potter. Film pozwolił fanom serii JK Rowling na powrót do świata magii, przedstawiając nowe postacie i społeczność czarodziei z czasów przed pojawieniem się Voldemorta. Uroczy miłośnik fantastycznych zwierząt z pełną walizką tychże stworzeń, mroczny nowojorski klimat i mugol, który chciał jedynie piec coraz to nowe pączki, a tymczasem został wplątany w czarodziejskie sprawy – to wszystko znajdziemy w filmie Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

fot: źródło

W listopadzie ukaże się druga część filmu, w której Newt razem z Dumbledore’m będą walczyć przeciwko Grindelwaldowi. W rolę czarnoksiężnika wcieli się Johnny Depp, natomiast młodego Dumbledore’a zagra Jude Law.

- Advertisement -

W trailerze do nadchodzących Zbrodni Grindelwalda ukazano nie tylko klimat filmu, ale również wyjawiono jedną z ważniejszych tajemnic magicznego świata. Nagini, wąż Voldemorta, jego horkruks i niezastąpiona towarzyszka, była wcześniej kobietą. Trailer ukazuje jej zmianę w węża, co zgadza się z fanowskimi teoriami, jakoby Nagini była Maledictus’em. Maledictus to kobieta, która na skutek klątwy zmienia się w zwierzę i ostatecznie pozostaje w tej formie.

Za scenariusz do filmu odpowiada JK Rowling. Zostanie on również wydany w wersji książkowej, w Polsce pojawi się na początku 2019 roku.

Musisz to zobaczyć! Jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii w samym sercu Łodzi!

fot: źródło

Każda nowa publikacja ze świata czarodziejów jest niecierpliwie wyczekiwana przez polskich fanów, a Autorka, która doskonale sprawdziła się w roli scenarzystki, gwarantuje Czytelnikom wiele niezapomnianych wrażeń. Świadomi ogromnego zainteresowania filmem w Polsce i na świecie, zapewniamy, że scenariusz będzie doskonałym uzupełnieniem bestsellerowej serii. – tak książkę zapowiada wydawnictwo MediaRodzina. 

Ukazała się również okładka do Fantastycznych zwierząt, na której można znaleźć magiczne stworzenia pojawiające się w filmie oraz symboliczne nawiązania do fabuły.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!