Zrobili grilla – muszą zapłacić 27 mln euro kary

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Amatorzy grillowania dość często łamią zasady i smażą kiełbaski w niedozwolonych miejscach. O ile jednak grill w pobliskim lasku nie wydaje się groźny, o tyle podobna atrakcja w pobliżu włoskiego jeziora Como może kosztować nawet 27 mln euro.

Felerny grill miał miejsce 30 grudnia 2018 roku w pobliżu Lago di Como. Dwóch włoskich studentów przyjechało do domku letniskowego należącego do dziadka jednego z nich. Rozpalili grilla, przygotowując się do świętowania Nowego Roku. Niestety, ich zabawa dość szybko się skończyła. Las strawił ogromny pożar.

Okolica malowniczego jeziora Como spłonęła. Zniszczeniu uległy tysiące hektarów ziemi, przede wszystkim lasy. Silny wiatr spowodował, że ogień stał się bardzo trudny do ugaszenia, zaś straty wokół regionu osiągnęły zastraszający poziom.

- Advertisement -

Trwające kilka miesięcy śledztwo dowiodło, że winę za pożar ponoszą młodzi mężczyźni, którzy rozpalili grilla. Zgodnie z regionalnym prawem, każdy, kto dewastuje las, musi zapłacić karę. Ze względu na olbrzymi teren, który uległ zniszczeniu, kara dla każdego z mężczyzn wynosi 13,5 mln euro.

Nie ma wątpliwości, co do winy studentów. Wykorzystano badania, które pozwalają odtworzyć przebieg ognia – prokuratora posiada pewność, że początkowym punktem pożaru jest domek letniskowy dziadka jednego z mężczyzn.

Przeczytaj: Nowa Zelandia, Islandia.. podróż fińskiego fotografa.

Może okazać się, że winni nie będą wstanie ponieść konsekwencji i zapłacić tak horrendalnej grzywny. Wówczas kara spadnie na dziadka, który jest właścicielem posesji. W jego kwestii będzie spłacenie aż 27 mln euro.

Kwota może dodatkowo wzrosnąć. Wyliczona kara dotyczy tylko dewastacji lasów, natomiast pożar zagrażał pobliskim posiadłościom. Prywatni właściciele mają prawo wnieść o odszkodowanie, które również wypłacą sprawcy pożaru.

Włosi stają w obronie studentów. Cześć komentujących uważa, że nigdy nie staną się w posiadaniu takiej kwoty, natomiast obarczanie grzywną właściciela nie jest sprawiedliwe. Niektórzy proponują, aby studenci wraz z lokalną społecznością zasadzili drzewa i w ten sposób zadośćuczynili dewastacji lasu.

https://www.instagram.com/p/BwaKcO8nh99/

https://www.instagram.com/p/Bwgwi_llgFG/

https://www.instagram.com/p/BrHsftVgdsz/

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl

Artykuł: źródło