Strona główna Fakty Zostały Ci wigilijne potrawy? Podziel się z potrzebującymi!

Zostały Ci wigilijne potrawy? Podziel się z potrzebującymi!

0
Zostały Ci wigilijne potrawy? Podziel się z potrzebującymi!

Od Wielkanocy 2015 zachęcamy mieszkańców całej Polski do tego, aby zamiast wyrzucić jedzenie, które zostało im po Świętach, zawieźli je do jadłodajni dla bezdomnych i ubogich osób. Dla tych osób, które nie są w stanie samodzielnie zawieźć świątecznych posiłków od 26 do 28 grudnia oferujemy darmowy odbiór jedzenia, które następnie przekazujemy instytucjom, jadłodajniom i schroniskom, które opiekują się osobami ubogimi i bezdomnymi.

Sklep bez pracowników, czyli zawsze otwarty! Przeczytaj o przyszłości handlu!

Początki – Wielkanoc 2015

Wszystko zaczęło się w Wielkanoc 2015 jak podszedł do mnie młody bezdomny mężczyzna i poprosił o 2 złote. Powiedziałam mu, że nie dam mu pieniędzy ale mogę kupić mu jedzenie. Poszliśmy do sklepu i tam okazało się, że największym marzeniem mojego nowego znajomego były jajka na twardo. Pomyślałam, że przecież ja mogę pojechać do domu, ugotować mu jajka i przywieźć po kilku godzinach. Umówiliśmy się na popołudnie a ja pojechałam do Babci na Wielkanocne śniadanie. Jak tylko dojechałam do domu to zorientowałam się, że przecież my mamy za dużo jedzenia na stole, na pewno wszystkiego nie zjemy. Wtedy wpadłam na pomysł, żeby napisać na Facebooku do swoich znajomych, aby zamiast wyrzucać jedzenie, które zostało im po Świętach zadzwonili do mnie. Akcja kompletnie przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Przez kilka dni po Wielkanocy jeździłam od domu do domu i zbierałam jedzenie od nieznajomych osób. Post, który wrzuciłam w Święta został udostępniony w całej Warszawie ponad 500 razy a ja odwiedziłam kilkadziesiąt domów i zebrałam dwa pełne bagażniki jedzenia, które później przekazałam Bezdomnym spod Hali Mirowskiej.

Pierwsza zorganizowana Akcja – Boże Narodzenie 2016

Na Gwiazdkę 2015 zdecydowałam, aby Akcja była lepiej zorganizowana. Utworzyłam wydarzenie na Facebooku pt „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi” i czekałam na to co się wydarzy. Po raz kolejny Akcja odbiła się ogromnym echem wśród społeczności Warszawy. Na Facebooku swój udział zadeklarowało 1000 osób a kolejnych 1300 było zainteresowanych Akcją. Dodatkowo zgłosiło się do mnie około 20 wolontariuszy, którzy przez tydzień jeździli po Warszawie i okolicach i zbierali jedzenie a następnie przekazywali je do Jadłodajni przy Hospicjum im. Świętego Krzyża na Magazynowej 14. Tam jedzenie, które zorganizowaliśmy codziennie rozdawane było Bezdomnym. Ogromnym plusem ostatniej Akcji był też fakt, że bardzo dużo osób dawało mi znać, że mają jedzenie i z chęcią sami zawiozą je do Jadłodajni. W sumie w czasie między Świętami a Sylwestrem odwiedziliśmy 200 domów, skąd odebraliśmy jedzenie a drugie tyle osób zawiozło posiłki bezpośrednio do Jadłodajni lub miejsc, gdzie w Warszawie przebywają Bezdomni.

Zachęcamy do działania na własną rękę. Rozejrzyjmy się dookoła. Zastanówmy się, czy w naszej okolicy nie mieszkają potrzebujący. Zapewniam, że tak. Nawet jeśli w jakimś mieście nie ma schroniska dla bezdomnych, na pewno są ubodzy. Zacznijmy działać we własnej społeczności. Albo kiedy zobaczymy na przystanku człowieka z dwoma wielkimi torbami, w których ta osoba nosi swój cały dobytek, podejdźmy, zagajmy, że zostało nam jedzenie i chcemy się podzielić. Ktoś może poczuje się urażony, ale bardziej prawdopodobne, że poczuje się doceniony i zauważony.

Przeczytaj jak jeszcze możesz pomagać cały rok na F7Poznań!

Od Świąt Bożego Narodzenia w 2016 roku nasza akcja znacznie przybrała tempa. Za każdym razem w Święta współpracujemy z kilkudziesięcioma jadłodaniami i jadłodzielniami w całej Polsce a około 350 kierowców przez 3 dni po Świętach (Wielkanoc – Od Lanego Poniedziałku, Boże Narodzenie od 26-ego Grudnia) odbiera jedzenie od darczyńców w całej Polsce a następnie zawozi je do lokalnych jadłodajni.

Ponieważ wiemy, że nie każdy jest w stanie samodzielnie zawieźć jedzenie do Jadłodajni, ciągle szukamy chętnych kierowców, którzy będą odbierać jedzenie od osób w jego mieście i zawozić do Jadłodajni, dlatego jeśli chcesz pomóc to zapisz się do tego formularza. Natomiast pełną listę jadłodajni uzyskasz pod tym adresem. Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji!

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ! 🙂