Strona główna Gwiazdy Poznańskie Słowiki zapraszają na kolędowanie!

Poznańskie Słowiki zapraszają na kolędowanie!

0
Poznańskie Słowiki zapraszają na kolędowanie!

Kolędy to jedna ze specjalności Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej Poznańskie Słowiki. Dlatego jak co roku w okresie Bożego Narodzenia ten słynny zespół zaprasza na „Słowicze kolędowanie”.

Podziel się wigilijnym obiadem. Wolontariusze odbiorą od Ciebie jedzenie!

Słowicze kolędowanie to piękna poznańska tradycja. Tym razem do małych i nieco starszych chórzystów dołączy znana i ceniona piosenkarka i wokalistka jazzowa rodem z Poznania, Hanna Banaszak.

W programie dobrze znane kolędy polskie jak „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy” i „Gdy się Chrystus rodzi”, ale i wykonana po raz pierwszy przez Poznańskie Słowiki kolęda „Nowy Rok bieży”. Nie brakuje też kolęd innych narodów jak „Adeste Fideles” w opracowaniach Stefana Stuligrosza, Jana Maklakiewicza, Mirosława Gałęskiego i Mariana Frankowskiego. Usłyszeć też można inne kompozycje związane z Bożym Narodzeniem. W programie „Słowiczego kolędowania” znalazły się bowiem m.in. „Tochter Zion” Georga Friede-richa Haendla, „Traseamus” Huberta Cuypersa, „White Christmas” Irvinga Berlina czy „Renifer Rudolf” Johna Marksa wykonywane przez gościa specjalnego koncertów Capellę Zamku Rydzyńskiego kierowaną przez Mieczysława Leśniczaka. Wykonawcami koncertów oprócz Poznańskich Słowików są również uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligow-skiego i organista Maciej Bolewski. Dyryguje Maciej Wieloch.

Przeczytaj co googlowali Polacy w roku 2018! F7Poznań.

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej – funkcjonujący w ramach Filharmonii Poznańskiej im. Tadeusza Szeligowskiego chór chłopięcy i męski, założony przez Stefana Stuligrosza. Po śmierci Stefana Stuligrosza, zgodnie z jego wolą, dyrektorem artystycznym i kontynuatorem dzieła został Maciej Wieloch – wychowanek profesora. Przez 75 lat zespół tworzyło ponad 1500 śpiewaków. Obecnie Poznańskie Słowiki to prawie 100 śpiewających chłopców i mężczyzn. Chór jest członkiem światowej Federacji Chórów Kościelnych Pueri Cantores.

Hanna Banaszak – polska piosenkarka i wokalistka jazzowa. Wykonuje standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej lat 20. i 30.oraz nowe piosenki, nierzadko pisane specjalnie dla niej. Jest również poetką. Jest autorką tomiku wierszy pt. Zamienię Samolubie na Szczodruchy, wydanego nakładem Oficyny Konfraterni Poetów w Krakowie. Ponad pięćdziesiąt wierszy jest zapisem osobistych przeżyć autorki. Jest członkiem stowarzyszenia działającego przy klubie Muzyczna Owczarnia w Jaworkach.

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ! 🙂