Strona główna Film Zimna Wojna z kolejną nagrodą!

Zimna Wojna z kolejną nagrodą!

0
Zimna Wojna z kolejną nagrodą!

Zeszłej nocy rozdano nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Wśród nominowanych znalazła się Zimna wojna w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Polski film zdobył statuetkę za najlepsze zdjęcia. Jest to świetny prognostyk na ostatniej prostej przed galą Oscarów.

Tegoroczny sezon nagród jest z pewnością nieco niecodzienny. Dawno nie było tak, żeby w wyścigu o główne statuetki najważniejszych nagród filmowych zdecydowanie liczyły się filmy nieanglojęzyczne i to w dodatku czarno-białe. Dojście do głosu takich filmów cieszy i jeszcze bardziej zachęca do śledzenia gal filmowych.

Tymi nieanglojęzycznymi i czarno-białymi dziełami są oczywiście Zimna wojna i Roma, które od samego początku trwającego sezonu nagród były jednymi z faworytów w walce o najważniejsze statuetki. Oczywiście bycie faworytem a zwycięzcą to dwie różne rzeczy, ale jak na razie oba filmy nie zawodzą. Jury prawie wszystkich rozdanych do tej pory nagród nagradzały Zimną wojnę i Romę. Na ostatniej prostej przed Oscarami, które odbędą się 24 lutego, rozdawana są przede wszystkim nagrody BAFTA oraz statuetki Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych. Wspomniane gale uważane są za najważniejsze po Złotych Globach prognostyki rozdania Oscarów. My oczywiście skupiamy się bardziej na filmie Pawła Pawlikowskiego niż na Romie, dlatego tym bardziej cieszy nas wczorajszy sukces Zimnej wojny.

Za sobą mamy imprezę Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć filmowych. Wczorajszego wieczoru Stowarzyszenie przyznało statuetkę za najlepsze zdjęcia Łukaszowi Żalu, który odpowiada za zdjęcia do Zimnej wojny. Jeśli więc wierzyć opiniom ekspertów o tym, kto jest prognostykiem Oscarów, to wczorajsza nagroda dla Łukasza Żala cieszy, tym bardziej że prognozuje wygranie Polaka statuetki Oscara za najlepsze zdjęcia, do której został nominowany. W tym miejscu warto przypomnieć, że Zimna wojna ma szanse na aż 3 statuetki Oscara — najlepszy reżyser, najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia, najlepszy reżyser. Natomiast jeśli ktoś jeszcze nie był w kinie na polskim kandydacie do Oscara, to koniecznie musi się wybrać. Film wciąż jest puszczany. Jeśli jego dobra passa w sezonie nagród kogoś nie przekonała do zobaczenia filmu, to zobaczcie zwiastun:

Wróćmy jeszcze na chwilę do nagród. Przed sobą mamy jeszcze BAFTY. Gala rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej odbywa się wieczorem 10 lutego. Zimna wojna jest tutaj nominowana w kategoriach: najlepszy film zagraniczny, najlepsze zdjęcia, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza reżyseria. Trzymamy kciuki za wygraną i wierzymy, że dotychczasowa dobra passa Zimnej wojny na zagranicznych festiwalach będzie trwać i obdaruje film statuetkami BAFTA i Oscarami.

 

 

 

 

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj!

Jesteś z Katowic? Koniecznie odwiedź f7katowice.pl
Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesuje Cię sport? Koniecznie odwiedź f7sport.pl

Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie odwiedź f7city.pl.

zdjęcie główne: źródło