Strona główna Gwiazdy Zenek, czyli legenda poznańskich klubów potrzebuje pomocy!

Zenek, czyli legenda poznańskich klubów potrzebuje pomocy!

0
Zenek, czyli legenda poznańskich klubów potrzebuje pomocy!

Zenka, niezwykłą postać z Poznania, zna zarówno lokalna społeczność, jego ukochana młodzież, jak i właściciele oraz bywalcy kultowych klubów. Dziś znów przyszedł czas, by połączyć swoje siły i wesprzeć Zenka w ważnym leczeniu i kosztownej rehabilitacji. Wiemy, że razem damy radę i sprawimy, że stan zdrowia 71 latka znacznie się polepszy.

Hulajnogi elektryczne na ulicach Poznania! Jak to działa?

W czerwcu ubiegłego roku zorganizowano starszemu mężczyźnie urodziny. Nie byle jakie – siedemdziesiąte. W wydarzeniu, które odbyło się w Projekcie Lab na poznańskich Grochowych Łąkach, nie do końca chodziło jednak o tort ze świeczkami i „sto lat” zagrane w rytmie house. Ideą wieczoru było zebranie środków na dalszą rehabilitację, która wpływa na polepszenie stanu zdrowia Zenka. Listopadowa inicjatywa zaowocowała nie tylko zakupieniem dużej ilości pomocnych środków. Sporym sukcesem okazało się tego dnia afterparty w Schronie, gdzie już tradycją stał się fakt, że lokalni artyści grają za darmo, a uczestnicy imprezy chętnie dokładają swoją cegiełkę na cele charytatywne. Wszystko po to, by pomóc mężczyźnie.

Rehabilitację Zenka opłacono do kwietnia. Już niebawem Wy również będziecie mogli zaangażować się we wsparcie dla poznańskiego weterana. Bądźcie uważni i śledźcie lokalne media. Ważne jest nie tylko to, co dzieje się na ulicach po zajściu słońca.

Zenek przychodzi do klubów, bo dużo bardziej odnajduje się wśród młodzieży, niż ludzi w swoim wieku. On naprawdę kocha muzykę. Nie zna się zbytnio na gatunkach ale kojarzy np. DJ’ów. Trzeba zaznaczyć, że Zenek nigdy nie przychodzi do klubu, żeby pić. On po prostu uwielbia taniec, zabawę i rozmowy z młodzieżą.

Jeśli nie czujecie jeszcze magii świąt, koniecznie sprawdźcie te filmy!

To nie pierwszy raz kiedy Zenek potrzebuje Waszej pomocy. Wiemy, że pomożecie i poczujecie, że macie realny wpływ na sytuację Człowieka, który żyje z zasiłku kuratora i żyje w mieszkaniu socjalnym. Weteran poznańskiej sceny klubowej potrzebuje pomocy i kontynuowania rehabilitacji, która pozwala mu o własnych siłach chodzić i wstawać każdego dnia. Ostatnie leczenie Zenka bardzo mu pomogło – starszy mężczyzna odzyskał radość życia, a polepszenie jego zdrowia potwierdzają jego rehabilitanci. Nie bądźcie obojętni! By utrzymać Zenka w dobrym zdrowiu rehabilitacja musi być kontynuowana. Pół roku rehabilitacji szanujemy na około 5 tys. złotych.

Aktualne leczenie przewiduje u pacjenta:
– głęboki masaż kończyn dolnych i górnych,
– ćwiczenia wzmacniające i rozluźniające kończyny dolne,
– ćwiczenia propriocepcji kończyn dolnych.
Do wykonywania rehabilitacji niezbędny jest również zakup odpowiedniego sprzętu: taśm i piłek do ćwiczeń. To powinno wystarczyć, by móc kontynuować leczenie przez kolejne pół roku.  Ale na tym nie przestajemy! Mamy świadomość, że za kilka miesięcy sytuacja się powtórzy i Zenek znów będzie potrzebował Waszego wsparcia. Mierzmy wyżej! Poza opłaceniem leczenia i zakupu sprzętu do rehabilitacji chcielibyśmy poprawić jakość życia Zenka. 

Za dodatkowo zebrane pieniądze kupilmy Zenkowi:
– nową pościel, koce, ubrania,
– nowy telewizor i telefon (Zenek uwielbia oglądać mecze i chciałby mieć kontakt z Przyjaciółmi),
– artykuły gospodarstwa domowego – chemię,
– zdrową żywność i leki, które się nie zepsują.

Pozwólcie starszemu Człowiekowi wciąż cieszyć się życiem, muzyką i kontaktem z ludźmi. To właśnie relacje z drugą osobą stanowią dla niego największą wartość i dają energię na kolejne dni. Dzięki Waszej pomocy i kontynuowaniu rehabilitacji możemy sprawić, że Zenek znany z Cafe Mięsnej poczuje się lepiej, przestanie czuć ból i będzie mieć lepsze warunki mieszkalne. Razem mamy moc!

Nie czekajcie, link do zbiórki na Zrzutce znajdziecie TUTAJ. Natomiast już w najbliższą sobotę w Projekt LAB odbędzie się Techno Wigilia czyli impreza zamykająca całą zbiórkę. Dochód w połowie zostanie przekazany na zamknięcie zbiórki dla Zenka, natomiast druga połowa zostanie wysłana na akcję podaruj wigilię.

Sobota, 22 grudnia 22:00-08:00

Projekt LAB, Grochowe Łąki 5, Poznań

TAX: 15 złotych

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się TUTAJ 🙂