Strona główna Gwiazdy WROsound po raz jedenasty we Wrocławiu! Lato w pełni!

WROsound po raz jedenasty we Wrocławiu! Lato w pełni!

0
WROsound po raz jedenasty we Wrocławiu! Lato w pełni!

WROsound to, przeżywający swoją drugą młodość, wrocławski festiwal miejski organizowany przez Strefa Kultury Wrocław. Jedenasta edycja odbywająca się w tym roku zapowiada się fantastycznie!

Biuro Festiwalowe Impart 2016 powstało w 2012 roku z połączenia dwóch instytucji: Wrocław 2016 – biura odpowiedzialnego za zakończoną sukcesem kandydaturę Wrocławia do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury oraz Centrum Sztuki „Impart” – organizacji współtworzącej krajobraz kulturalny miasta od kilkudziesięciu lat. Bogactwo dorobku ESK, potrzeba pielęgnowania wieloletniego dziedzictwa Centrum Sztuki „Impart” i nowe wyzwania, które stanęły przed instytucją, sprawiły, że w 2018 rok wchodzi ona już jako Strefa Kultury Wrocław. Na działalność Strefy Kultury Wrocław składają się trzy główne filary: miejsca, festiwale i programy.

WROsound to, przeżywający swoją drugą młodość, wrocławski festiwal miejski organizowany przez Strefa Kultury Wrocław. Przez lata realizował program, do którego (zgodnie z nazwą imprezy) zapraszano artystów odpowiedzialnych za to, jak brzmi Wrocław. Formułę po czasie rozszerzono o koncerty zagranicznych wykonawców, ale lokalny patriotyzm pozostał – co roku miano kuratora otrzymuje inna postać ze świata wrocławskiej muzyki (2017 – Marcin Cichy z duetu Skalpel, 2018 – muzycy z grupy EABS).

W 2018 roku festiwal przeszedł przełomową zmianę wizerunkową – zimę zamienił na lato, indoor na outdoor. 10. urodziny pod hasłem #backyard świętowaliśmy m.in. z zespołem EABS i PRO8L3M – scena plenerowa stanęła w niepozornym, ukrytym na tyłach Impart klimatycznym podwórku.

Tegoroczna edycja idzie o krok dalej, mierzy wyżej i wciąż ewoluuje. Ze schowanego pośród garaży podwórka wychodzi odważnie na przód, wykreować nową – wypełnioną muzyką – przestrzeń. Niezmienna pozostaje ambicja do budowania imprezy, na której jest miejsce na polski rap, ukraiński electro-folk, jazzowe eksperymenty, wysmakowaną elektronikę czy songwriterów z setlistą pełną hitów. I przekonanie, że polski artysta w międzynarodowym towarzystwie bez kompleksów może zostać jednym z headlinerów.

W czerwcu we Wrocławiu zagrają: Michael Kiwanuka, Sokół + Goście, SOHN, ONUKA, Smif N Wessun, James Holden & The Animal Spirits, Alfa Mist oraz król.
Rolę tegorocznego kuratora pełni Maciek Szabatowski, dziennikarz Radio RAM.

LINE-UP:

14.06
Sokół + Goście (PL)
ONUKA (UKR)
Smif N Wessun (US)
Alfa Mist (UK)

15.06
Michael Kiwanuka (UK)
SOHN (UK)
James Holden & The Animal Spirits (UK)
król (PL)

Bilety:
W sprzedaży druga pula biletów :
Bilet jednodniowy (14.06): 99 PLN
Bilet jednodniowy (15.06): 99 PLN
Karnet dwudniowy (14-15.06.2019): 159 PLN
Ceny biletów w dniu koncertów (14.06, 15.06): bilet jednodniowy – 139 PLN, karnet – 199 PLN.

Bilety i karnety do nabycia na stronie wrosound.com/bilety-i-karnety/\. Nie zapomnijcie też odwiedzić wydarzenia na facebooku żeby być na bieżąco z ewentualnymi zmianami lub informacjami z pierwszej ręki. Jako wielki fan Alfa Mist poważnie się zastanawiam nad jednodniową wycieczką do Wrocławia. Sprawdźcie koniecznie i być może do zobaczenia!

źródło: WROsound