Wracają Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek od 2 do 5 grudnia w Hali Stulecia.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek (WTDK) to z pewnością największe we Wrocławiu święto literackie, które odbywa się w grudniu, w weekend poprzedzający Mikołajki.

Najlepsi wydawcy z całej Polski, szeroka i różnorodna oferta książek, a także spotkania ze znanymi i ciekawymi autorkami i autorami sprawiają, że WTDK to prawdziwy festiwal literatury i swoiste podsumowanie literackiego oraz wydawniczego roku w Polsce.

- Advertisement -

Wyczekany powrót

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią i lockdownem powracają Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które odbędą się w terminie 2–5 grudnia 2021 w Hali Stulecia.

W trakcie wydarzenia dziennikarz Michał Nogaś poprowadzi rozmowy z nagrodzonymi poetami, twórcami prozy i tłumaczami.

Swoje stoiska w Hali Stulecia będzie miało wiele wydawnictw, w tym wrocławskie (m.in. Afera, Oficyna Wydawnicza ATUT, Książkowe Klimaty, Ossolineum, Warstwy, Muzeum Narodowe i Miejskie), ale większość spośród ponad ponad 70 stoisk zajmą goście.

Wśród gości znaleźli się m.in. poetka Anna Adamowicz (Nagroda im. Wisławy Szymborskiej) i pisarze Zyta Rudzka (Nagroda Literacka m. st. Warszawy), Mira Marcinów (Paszport Polityki), Zbigniew Rokita (Nagroda Literacka Nike), Natalia Malek (Nagroda Literacka Gdynia) i Marta Grzywacz (Nagroda Literacka Juliusz).

Nie zabraknie też stoisk z komiksami, spotkań autorskich oraz paneli dyskusyjnych, a wydawcy z całej Polski przywiozą książkowe premiery i przygotują dla czytelników rabaty.

Będzie można kupić tomy m.in. Dowodów na Istnienie, Karakteru, Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, Grupy Wydawniczej Foksal, Grupy Wydawniczej Znak, Wydawnictwa Marginesy, Tajfunów.

Czytaj: Sezon morsów rozpoczęty. Gdzie skorzystasz z zimnej kąpieli?

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Wstęp na targi jest wolny, ale w związku z pandemią organizatorzy wprowadzą dodatkowe wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego.

Zabudowa stanowisk będzie wyglądała tak, by łatwiej było wszystkim zachować społeczny dystans. Na terenie targów będą dostępne środki do dezynfekcji dłoni i obowiązkowe będzie noszenie maseczek. Chętni będą mogli skorzystać z szatni.

Część spotkań, w tym rozmowy z cyklu „Salon zdobywców”, będą także transmitowana na żywo prosto z Hali. Będzie je można obejrzeć online na Facebooku na profilach: Wrocławskie Targi Dobrych Książek, Wrocławski Dom Literatury i Wrocław Miasto Literatury.

Godziny otwarcia Wrocławskich Targów Dobrych Książek

Wstęp na targi jest bezpłatny.

Kiedy się widzimy?
2–5 grudnia 2021
Hala Stulecia, ul. Wystawowa

  • 2 grudnia (czwartek) 12.00-19.00
  • 3 grudnia (piątek) 11.00-19.00
  • 4 grudnia (sobota) 11.00-19.00
  • 5 grudnia (niedziela) 11.00-17.00

Wrocławskim Targom Dobrych Książek towarzyszy także przyznanie nagród dla wydawców. Nagroda Edytorska Pióro Fredry wręczana jest za najpiękniej wydaną książkę dla dorosłych, a Nagroda Edytorska Dobre Strony wyróżnia najlepszą edytorsko książkę dla dzieci. Nagrodą główną w obu konkursach jest 20 tys. złotych przeznaczone na publikację pierwszego wydania nowej książki.

Tytuły 10 książek nominowanych do tych nagród (po 5 nominacji do każdej z nich) zostaną ogłoszone 18 listopada. Gala wręczenia nagród odbędzie się 2 grudnia, w dniu targów. Wszystkie nominowane i nagrodzone książki w tegorocznej edycji Nagrody Edytorskiej Pióro Fredry i Nagrody Edytorskiej Dobre Strony będzie można obejrzeć i kupić na Wrocławskich Targach Dobrych Książek.

Czytaj: Gdzie polecimy zimą z Wrocławia? Znamy nowy rozkład lotów

Targi Wszystkiego Dobrego

Targom książkowym w Hali Stulecia towarzyszą (od 2 do 5 grudnia) Targi Wszystkiego Dobrego. To impreza rękodzielników, którzy proponują m.in.: plakaty i artykuły piśmiennicze, odzież i zabawki, ceramikę i biżuterię oraz wiele innych wyjątkowych przedmiotów.

Ze względu na pandemię i związane z nią utrudnienia organizacyjne szczegółowy program targów zostanie ogłoszony później niż zwykle. Prawdopodobnie nastąpi to na tydzień przed startem wydarzenia.

29. Wrocławskie Targi Dobrych Książek objęte zostały honorowy patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Chcecie poznać szczegółowy program? Śledźcie strony: http://www.xn--targiksizki-3kb.wroclaw.pl/ i www.literatura.wroclaw.pl