Wraca letni cykl CITY TRAIL – największy cykl biegów w Polsce

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w całej Polsce powraca wakacyjny cykl biegów przełajowych – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour. 

10 miast, 10 biegów na dystansie 5 km, a wszystko w niespełna 2 tygodnie. Tak w wielkim skrócie wygląda cykl – CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden onTour.

Zawody odbędą się w Lublinie, Warszawie, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu (27 lipca), Wrocławiu, Katowicach i Łodzi.

- Advertisement -

Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na www.citytrail.pl.

CITY TRAIL onTour to letnia odsłona największego cyklu biegów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w trakcie jesienno-zimowych miesięcy (wrzesień/październik – marzec). Wakacyjne biegi charakteryzują się kilkoma elementami.

– Najważniejszą różnicą w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym jest czas rozgrywania zawodów – letnie biegi organizujemy w dni powszednie – od poniedziałku do piątku, w godzinach popołudniowych, a jesienią i zimą biegamy w sobotnie i niedzielne poranki. Co warto podkreślić – w cyklu CITY TRAIL onTour nagradzamy zawodników od razu w dniu startu – na mecie każdy otrzymuje pamiątkowy medal, a najszybsi atrakcyjne nagrody – wyjaśnia Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

– Bardzo cieszy nas fakt, że możemy wrócić do pracy. Ubiegły rok był dla nas trudny, ale nie poddaliśmy się i przy wsparciu Partnerów przetrwaliśmy – mimo, że musieliśmy odwołać kilkadziesiąt imprez CITY TRAIL – dodał Książkiewicz. 

Terminarz letniego cyklu wygląda następująco:

Źródło: citytrail.pl

Plan każdej imprezy CITY TRAIL onTour jest identyczny:

  • o 16:30 rusza biuro zawodów,
  • o godz. 17:30 rozpoczynają rywalizację dzieci (które biegają na dystansach od 300 m do 2 km),
  • a o 19:00 na 5-kilometrową trasę ruszą dorośli. Godzinę po starcie biegu głównego jest w planie dekoracja i wręczenie nagród.

Opłata startowa za jeden bieg to 37,90 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 45 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 13,90 lub 18 zł.

Limit miejsc w biegu głównym wynosi w Poznaniu 600 osób. W biegach dziecięco-młodzieżowych limit miejsc to 250 uczestników na miasto.

Czytaj: Koszary Kultury w Poznaniu – wydarzenia kulturalne dla mieszkańców

Z powodu pandemii koronawirusa edycja 2020 nie odbyła się. Z kolei w  CITY TRAIL onTour 2019 wzięło udział 4239 osób, w tym 1230 dzieci.

Informacje o biegach można znaleźć na www.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Czytaj: Pierwsze w Poznaniu stacjonarne hospicjum dla dzieci! Pomóż je wyposażyć!