Strona główna Film Fani krótkiego kina spotkają się w Poznaniu po raz jedenasty!

Fani krótkiego kina spotkają się w Poznaniu po raz jedenasty!

0
Fani krótkiego kina spotkają się w Poznaniu po raz jedenasty!

Czas zacząć oficjalne odliczanie – nadchodzi Short Waves Festival, najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina! Przed nami sześć fantastycznych festiwalowych dni pełnych krótkiego metrażu z całego świata – fabuł, dokumentów, animacji, teledysków i eksperymentów.

Short Waves Festival to sieć filmowych wydarzeń, rozproszonych w przestrzeni miejskiej Poznania. Ich trzonem są pokazy konkursowe – zestawy filmów krótkometrażowych obejmujących trzy kategorie: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Dances with Camera. Short Waves Festival to także rozrywkowe filmowe pasma tematyczne, takie jak Comedy Shorts czy Girl Power, program fokusowy, a także nowatorskie wydarzenia audiowizualne. W programie nie zabraknie również Random Home Cinema,czyli słynnych już pokazów w prywatnych mieszkaniach poznaniaków. Podczas festiwalu organizowane są także warsztaty i spotkania branżowe – m.in panele dyskusyjne czy warsztaty projektowania plakatu. Wydarzenia festiwalowe odbywają się w kilkunastu miejscach na terenie Poznania: w kinach studyjnych, galeriach sztuki, klubach i centrach kultury.
Mottem 11 edycji festiwalu jest hasło OUTSIDE THE BOX, a w tegorocznym programie fokusowym popatrzymy w nieoczywistym kierunku – na Azję Południowo-Wschodnią. Filmy będą pokazywane w wersji z polskimi i angielskimi napisami. Organizatorzy po raz kolejny przeszli samych siebie. Ilość wydarzeń festiwalowych jest niemal przytłaczająca. Żeby wziąć udział we wszystkich działaniach festiwalowych, należałoby wziąć tygodniowy urlop i cały czas poświęcić na obcowanie z kinem. I pewnie pojawią się osoby, które tak zrobią. Nic dziwnego, bo warto. Każda edycja zaskakuje różnorodnością treści, rosnącym poziomem materiałów konkursowych i wspaniałą atmosferą, której aura oplata całe miasto. Opublikowany już został pełen harmonogram festiwalu, który możecie zobaczyć na stronie internetowej festiwalu TUTAJ. Warto również śledzić działania organizacji AdArte na facebooku, żeby nie przegapić żadnych atrakcji, które dla nas przygotowała.
Ideą Short Waves Festival jest promocja i prezentacja polskiego kina krótkometrażowego. Nie stawiamy barier gatunkowych, formalnych, stylistycznych czy tematycznych. Nie dzielimy twórców na profesjonalnych czy amatorów. To ich dzieła mają świadczyć same za siebie. Kryteria Short Waves są proste: film nie może być dłuższy niż 30 minut i musi być po prostu dobry.

INFORMACJA O BILETACH:
Karnety – dostępne od 6.03 w punkcie info w CK Zamek.
Cena karnetu: 120 PLN
Karnet zawiera pakiet na wszystkie pokazy festiwalowe (oprócz Random Home Cinema, Brunchu Filmowego i pokazu Krótkie kino na śniadanie) i torbę SWF 2019. Liczba karnetów jest ograniczona.
Bilety na pokazy – dostępne od 6.03 w miejscach pokazów:

  • Kino Rialto; Kino Pałacowe, Sala Wielka (CK Zamek): stacjonarnie w kasach kina i na bilety24.pl
  • Słodownia +3: w punktach info w Starym Browarze i na ebilet.pl
  • Republika Sztuki Tłusta Langusta: bilety24.pl

źródło: shortwaves.pl/

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!