Wieża widokowa w Krynicy-Zdrój zachwyca turystów. Pochwał nie ma końca!

0
1497
Budowla wygląda spektakularnie, a widoki są piękne! Zdjęcie: facebook.com/nh1pl

Mieszkańcy Krynicy-Zdrój i turyści od 19 sierpnia mogą podziwiać piękne widoki w koronach drzew z wieży widokowej przy Słotwinach Arena. Wszyscy są zachwyceni i pochwał nie ma końca! Widoki zapierają dech w piersi.

Krynica-Zdrój może pochwalić się niezwykłą atrakcją. Po kilkunastu miesiącach budowy konstrukcji powstała tam pierwsza w Polsce drewniana wieża widokowa, z której można podziwiać przepiękne widoki na pasmo Jaworzyny Krynickiej w Beskidzie Sądeckim i Tatr.

„Drewniana konstrukcja o wysokości 49,5 metra jest wznoszona w paśmie lasów Jaworzyny Krynickiej, na szczycie stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m). Trasa do wieży prowadzi po specjalnie przygotowanej „drewnianej ścieżce”, która wznosi się stopniowo do góry. Podtrzymywana jest przez 18 wież wsporczych i 87 słupów. Do budowy zastosowano drewno z robinii akacjowej, które nadaje się bardzo dobrze do celów budowlanych. To gwarancja solidnej, spełniającej standardy bezpieczeństwa konstrukcji z dodatkiem walorów estetycznych” – podaje portal atrakcjekrynicy.pl.

zdjęcie: facebook.com

„Ścieżka rozciąga się w koronach drzew, co zapewnia wspaniałe widoki i dodatkowe, niezapomniane wrażenia. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Trasa do wieży widokowej to nie tylko piękne krajobrazy, to także ciekawa forma edukacji, możliwość poznania otaczającej przyrody i historii, dzięki specjalnym instalacjom edukacyjnym. Z myślą o najmłodszych, powstała zjeżdżalnia o długości 60 metrów” – można przeczytać na stronie atrakcjekrynicy.pl.

Na wieżę będzie można również wyjechać nowoczesną 6-osobową kolejką krzesełkową, posiadającą osłony przeciwwiatrowe.

zdjęcie: facebook.com

Posłuchajcie, co mówią turyści na temat wieży oraz zobaczcie, jakie można podziwiać piękne widoki.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Ogrody Hortulus w Dobrzycy – to trzeba zobaczyć na własne oczy. Piękne widoki!

Źródło: atrakcjekrynicy.pl

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl