Wielka Zielona Ściana Afryki, która powstrzymuje ubóstwo.

Powiązane

Leśnicy w Wielkopolski podarowali hojną kwotę szpitalowi dziecięcemu w Poznaniu

100 000 złotych - tyle poznańscy leśnicy przekazali na...

Gwiazda Hollywood odwiedziła Ogród Botaniczny w Krakowie

Hollywoodzka gwiazda Milla Jovovich kilka dni przebywała z rodziną...

Krakowska restauracja uznana za najlepszą w Polsce

Według jury konkursu World Culinary Awards, słynąca z polskiej...

Jakie jest najbardziej zakorkowane miasto w Polsce i na świecie?

Korki w wielu polskich miastach to smutna codzienność. Właśnie...

Udostępnij

Ponad 20 krajów afrykańskich połączyło siły w międzynarodowej misji sadzenia ogromnej ściany drzew biegnących przez kontynent. Po nieco ponad dziesięciu latach pracy projekt odniósł wielki suckes.

Projekt sadzenia drzew, nazwany Wielką Zieloną Ścianą Afryki, rozciąga się na około 8000 kilometrów terenu na południowym krańcu Sahary, regionu znanego jako Sahel. W latach 70. XX wieku region ten był oazą zieleni, ale wzrost populacji i zmiany klimatyczne mu nie sprzyjały.

Projekt Green Great Wall zapoczątkowało 11 krajów w 2007 roku. Później inicjatywa zwerbowała co najmniej dziewięć dodatkowych do sadzenia odpornych na susze drzew. Obecnie ukończono 15% ściany i już widać efekty, np. w Nigerii przywrócono ponad 5 tysięcy hektarów zdegradowanej ziemii, a w Etiopii przywrócono aż 37 milionów akrów ziemi.

- Advertisement -

Dzięki odrestaurowaniu krajobrazu powstają liczne studnie napełniane wodą pitną, a miasteczka mają dodatkowe zapasy żywności.

Kontynuacja rozwoju muru jest obecnie wspierana przez szereg międzynarodowych rządów i grup konserwatorskich z całego świata. „Jest wiele cudów świata, ale Wielka Zielona Ściana będzie wyjątkowa i każdy może być częścią jej historii” – powiedział dr Dlamini Zuma, przewodniczący Komisji Unii Afrykańskiej. „Razem możemy zmienić przyszłość społeczności afrykańskich w Sahelu”.

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się!

Koniecznie odwiedź www.f7lodz.pl